Które ząbki pierwsze???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #72660

  agnes24

  Jeszcze dziś pisałam na forum o tym, że przygotowuję się do ząbkowania Lili, a pół godziny później szok!!! Masowałam jej dziąsła silikonową szoteczką i napotkałam na coś twardego. Z górnego dziąsła wystaje jej białe „coś”. Jest ostre i wydaje mi się, że to przebija się pierwszy ząbek, ale sama nie wiem. Nie wiem, bo wszędzie czytam, że przeważnie najpierw pojawiają się ząbki na dole, a ten jest u góry i to nie jedynka, a dwójka (tak mi to przynajmniej wygląda) Nie wiem co o tym sądzić, jeszcze nie ochłonęłam po tym znalezisku… napiszcie mi proszę jak to było u waszych szkrabów. Lili ma 3 miesiące i 18 dni, czy to nie za wcześnie na ząbkowanie??? Kurcze, ale jestem podekscytowana i trochę przerażona 🙂

  Lilianka 13.07.05

  #946204

  lilavati

  Re: Które ząbki pierwsze???

  Jeszcze nie raz Ciebie Twój maluch zaskoczy, teoria teoria a w praktyce bywa jak bywa.
  To prawda, że zazwyczaj pierwszymi zębalami są dolne jedynki, ale dzieci ząbkują tak różnie.
  A Twoje bobo rzeczywiście szybko ma zebalka GRATULACJE :))
  Pozdrawiam
  Ania

  Mati 19.04.04  #946205

  basik77

  Re: Które ząbki pierwsze???

  Rzeczywiście nietypowo, ale niektóre dzieci tak wcześnie ząbkują wiec to całkiem normalne .
  Mój Mateusz ma prawie 9m-cy. Jakieś 3 tygodnie temu wziął mój palec do buzi i poczułam ukłucie – to były 2 dolne jedyneczki – obydwie przebiły się w tym samym dniu. Kilka dni później wyskoczyły obydwie górne jedynki …a dwójeczki są już w drodze. Tyyle ząbków w tak krótkim czasie
  Pozdrawiamy

  Basia i Mateusz (11.02.2005)

  #946206

  Anonim

  Re: Które ząbki pierwsze???

  Witaj:))

  Mateuszek mial skonczone 6 miesiecy i dolna prawa jedyneczke:)) Mojego kuzyna corce w wieku 4 miesiecy wyszly pierwsze zabki, tylko nie wiem ktore!! :(( jestem ciekawa w jakim celu masujesz coreczce dziasla silikonowa szczotreczka? nawet nie wiedzialam, ze takie sa!! a poza tym gratulacje!!

  Ola i Mati 19.04.2005 „M&M”

  #946207

  basik77

  Re: Które ząbki pierwsze???

  Firma Canpol ma takie szczoteczki, nakłada się je na palec i można masować dziąsełka. Mateusz bardzo to lubi, szczoteczka przyjemnie go drapie. Takiemu maluszkowi jak najbardziej można już czyścić dziąsełka, to pierwsza forma higieny jamy ustnej.
  Pozdrawiamy

  Basia i Mateusz (11.02.2005)

  #946208

  ankaes

  Re: Które ząbki pierwsze???

  Łukaszowi pierwszy ząbek przebił się jak miał 4 miesiące i 3 dni. Była to dolna lewa jedynka. Mniej więcej na tydzień przed tym zauważyłam że dziąsło w tym miejscu jest podniesione. Gdy przebił mu się pierwszy, to za tydzień za nim drugi (prawa dolna jedynka) i jak na razie na tym koniec.

  ANKA I ŁUKASZ  #946209

  agnes24

  Re: Które ząbki pierwsze???

  dokładnie…ja też używam tej quasi szczoteczki do czyszczenia dziąseł, a poza tym Lili wszystko pakuje do buzi więc kiedy jej daję (nałożoną na swoim palcu) takie cudo, nie może się mu nacieszyć. Myślę, że w tym okresie, kiedy dziąsełka mogą jej dokuczać taka szczoteczka to świetna pomoc. A później, jak już ząbki na dobre się pojawią będzie to świetny sposób na oczyszczanie ząbków:-)

  Lilianka 13.07.05

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close