Który laktator jest dobry?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #49602

  Anonim

  Moja 3 tygodniowa córeczka słabo przybiera na wadze. Stoję właśnie przed dylematem albo poprawić laktację albo dokarmić sztucznie. Proszę mamy używające laktatorów o pomoc: który jest skuteczny ( podobno Avent Issis jest dobry)?
  Pozdrawiam
  Aga i mała Julka

  #638964

  mania

  Re: Który laktator jest dobry?

  Avent są na pewno super ale jeśli nie chcesz za dużo kasy tracić to zapytaj w aptece o taki zwykły w kształcie strzykawki bardzo skuteczny tych z gruszką nie polecam

  Marzenka i Marysia ur16.01.2004  #638965

  nikita33

  Re: Który laktator jest dobry?

  tak, Avent jest drogi, ja ma Medelę, kosztuje trzy razy mniej, a skuteczność ta sama. Jeśli trzeba można też do niego dokupić przystawkę do odciągania elektrycznego, a bez niej robi się to ręcznie, przy pomocy pompki. Myślę, że wszystkie są tak samo dobre, a trzeba tylko trochę cierpliwości, żeby piersi „przyzwyczaić” do odciągania. Do Medeli dołączona jest książeczka, w której piszą o karmieniu, odciąganiu i przechowywaniu pokarmu. Jest też coś o poprawianiu laktacji i relaktacji.

  #638966

  arabella

  Re: Który laktator jest dobry?

  Używałam dwóch odciągaczy Lakta Plus i Aventu.
  Ten pierwszy jest tani (w kształcie strzykawski) ok 30 zł , ściąga skutecznie ale bardzo mocno ciągnie brodawkę, dlatego go nie polecam. Natomiast Aventu jest dużo delikatniejszy i łatwiejszy w użyciu, ale niestety kilka razy droższy.
  Niezależnie którego latatora używałam na koniec ściągam jeszcze pokarm ręką laktator już nie ściąga, a ręką ściągam jeszcze jakieś 30 ml.

  Ania i Bartuś (26.04.2004)

  #638967

  anika2004

  Re: Który laktator jest dobry?

  Ja mam MEDELA mini elektrik, jest bardzo dobry, ma regulację ciągu, jedyne wady to cena i to że głośno chodzi. Cenę ominełam odkupując prawie nowy (podobno raz użyty), odciągając pokarm czytam książkę albo kołyszę Niunię w wózku, bo jedna ręka jest wolna. Dodam jeszcze, że dokładnie ściąga.

  Ania i Alicja (1.05.2004)

  #638968

  karioka

  Re: Który laktator jest dobry?

  Ja używam Aventu i mi bardzo odpowiada. Jego dużym minusem (i chyba jedynym) jest dość wysoka cena.
  Pozrawiamy,

  Karina z Dominikiem (6 maj 2004)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close