Który termin porodu?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #63025

  kwietniowa-magda

  Drogie Kobietki,
  ostatnio będąc na usg dowiedzieliśmy się, że dzidzi jest dużo i gotowa już do wyjścia, z tymże z 35 tc zrobił się 39 t, a z 10 kwietnia już 18 marca! oznak rozpoczęcia porodu brak! moja ginka powiedziała, że teraz trzeba tylko czekać! ale tak naprawdę nie wiemy do kiedy mamy czekać? który termin uznać za właściwy? i kiedy zgłosić się do szpitala, jeżeli będzie już po terminie? a 18 marca blisko! doradcie co robić!
  pozdrawiam cieplutko
  madzia i kcperek (trochę starszy)

  #800708

  ika

  Re: Który termin porodu?

  ja jednak sugerowałabym się tym ustalonym na początku. Może po prostu będziesz miała duże dziecko. W zeszłym roku w marcu tak stresowali Miau z Zosia w brzuszku – sugerowali, że ma sie już urodzić w lutym a urodziła się w marcu. Co najwyżej po 18 choć raz w tygodniu na KTG i ewentualnie pod koniec marca zrób jeszcze raz USG dla spokoju sumienia. licz ruchy i nie stresuj sie – spóbuj odpocząć na zapas, później będzie trudno
  Pozdrawiam ciepło

  ika i Igor 01.04.2004  #800709

  gosik

  Re: Który termin porodu?

  Z usg bywa różnie…..mój synyś miał dużą główkę, tak, że ok 34-35 tyg usg pokazywało 42 tydzień Jeśli wiesz kiedy zaszłaś w ciążę, trzymaj się raczej terminu OM. Dzidzia może być po prostu duża.

  Pozdrawiam, cierpliwości i szczęśliwego rozwiązania

  GOSIA i Filipek

  #800710

  dorot

  Re: Który termin porodu?

  Ja miałam bardzo podobną sytuację – na miesiąc przed terminem.
  Po USG powiedzieli mi, że dziecko już jest duże i wygląda na 39 tydzień. Przestraszyłam się na poważnie zupełnie nie wiedziałam co jest grane. W końcu zrobiłam się namolna i zaczęłam się dopytywać o co chodzi.
  Dowiedziałam się, że oni w tak zaawansowanej ciąży określają stopień dojrzałości dziecka – chodziło im o to, że jakby się urodziła w tym momencie to nic Jej nie grozi bo jest już w pełni ukształtowana i wszystko ma rozwinięte.
  Wcześniej wszyscy 100 razy mi powtarzali, że skala błędu przy tak dużych dzieciach jest olbrzymia i nie ma co sugerować się tak późno robionym USG.
  Urodziłam za prawie miesiąc – tydzień przed terminem z OM. Zdecydowanie trzymaj się terminu z OM.

  Dorota i Gabrysia (10.01.2004)

  #800711

  kwietniowa-magda

  Re: Który termin porodu?

  Dziękuję za odpowiedzi,
  wczoraj właśnie się dowiedziałam, że raczej trzymać się terminu z OM. Tak jak pisałam nie wiedzieliśmy co robić, dzidzia gotowa do wyjaścia, a i olbrzymek z niej, że hoho. trochę przeraziło nas to przesunięcie o prawie 4 tygodnie. Coż, musimy czekać. w razie czego mamy torbę już spakowaną do szpitala i tylko wyczekujemy tej wyjatkowej akci.
  mam pytanko jeszcze do Dorot – jak dużego bobaska urodziłaś?
  pozdrawiamy cieplutko
  madzia i kacperek (moze trochę starszy?)

  #800712

  dorot

  Re: Który termin porodu?

  Zupełnie przeciętnego, ale z tych większych
  Gabka miała 3680 g i 56 cm, tylko głowa dosyć spora bo 34 cm , ale też nic nadzwyczajnego.

  Pozdrawiam

  Dorota i Gabrysia (10.01.2004)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close