Który to tydzień?

Byłam wczoraj na pierwszym USG i teraz mam mętlik w głowie – wg USG jestem w 5 tygodniu +4 dni a wg ostatniej miesiączki (28.06.2003) to już 7 tydzień + 5 dni. Jak będę oglądać galerię zdjęć USG to co mam wybierać: 5 (6) tydzień czy może 7 albo 8? Proszę o poradę.

2 odpowiedzi na pytanie: Który to tydzień?

pestka772003-08-22 06:15:48

Re: Który to tydzień?

Wszystko zlaeży od tego jakiej jakości był aparat do usg. Jeżeli był nowy i dokładny to jego wynik będzie bardziej wiążący od terminu ostatniej miesiączki. Liczenie wg terminów o.m. może być bardzo mylące, szczególnie jeśli miałaś nieregularne cykle. U mnie różnica w terminach od o.m. w stosunku do tego co pokazało usg to 1 tydzień. Mój mąż śmiał się, że właśnie dzięki temu będziemy mieli dzidzię, hihihi (ciąża nie do końca planowana, ponieważ prawdopodobnie o tydzień wcześniej miałam owulację).
Niezależnie od wszyskiego, maleństwo urodzi sie i tak kiedy będzie miało na to ochotę.
Pozdrawiam
Pestka i Maleństwo (17.02.04 – wg usg hihihi :-)).

kasiaiola2003-08-22 07:23:37

Re: Który to tydzień?

Musisz zoabzczyć na ile tygodni w danej galerii podzielono ciąże. Jeśli na 38 – to patrzysz wg zapłodnienia na 6 tydz. Jeśli tygodni jest 40 – to patrzysz wg om na 8 tydz.
Pozdrawiam

Kasia mama Oli (17.09.2002) i fasolki (23-25.01.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Który to tydzień??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Chyba jade do szpiyala!!!!
Dziewczyny wczoraj skuircze, w nocy kilka a teraz mam od godziny co 3 minuty! Chyba jade do szpitala, poczekam jeszcze trcohe żeby nie przeszły:))))) rece mi sie trzęsą!!!:))) Troche si boje
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Ile może trwać ząbkowanie
Właściwie chodzi mi o to jak długo waszym dzieciom wychodził pierwszy ząbek. Jakie miały objawy. Ile czasu upłynęło od czasu wystąpienia tych objawów do czasu pojawienia sie ząbka. Moje dziecko
Czytaj dalej