Kupki 6 miesięcy

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11387

  patrycjas

  Moja córa ma 6 miesięcy Kiedy się urodziła robiła kupki normalnie potem co 7 dni , po sokach jabkowych co drugi dzień odkąd je zupy / od dwóch tygodni z mięsem i oprócz tego tylko pierś/ kupki sa jak plastelina robi ją na jakies 2 cm i koniec tylko po przyginaniu nóg wychodzi dużo więcej trezba mocno przyginać. Lekarze twierdzą że kupka powinna być co 2 dni. Ale poradnia laktacyjna i lekarz z Gerbera wysłałam tam maila twierdzi ,że niech sobie robi po trochę nie należy pomagać, a to jak robiła co 7 dni to nawet normą jest 2 tygodnie bo cały pokarm się wchłania . Jakie są kupki waszych pociech co ile i wogóle czytałam w niektórych notakach/ mamy lipcowe, że też macie problem/ Patrysia i córa Adraianna.

  #178562

  yvvon

  Re: Kupki 6 miesięcy

  Moj synek ma 8 miesięcy i po zupkach też ma takie kupki czasem miał takie twarde że też mu pomagałam przez przyciaganie nóg, ale teraz już nie musze,robi codziennie lub co drugi dzien.Był taki okres między 3 a 6 miesiącem że robił co 10 dni i też to była norma, o ile oczywiście gazy mu normalnie odchodziły. Nie należy mu pomagać pewnie dlatego zeby się nie przyzwyczaił, bo potem może nie chcieć sam zrobić, tak samo ostrożnie z czopkami glicerynowymi.Pozdrowionka

  Iwona i Piotruś  #178563

  alicjal

  Re: Kupki 6 miesięcy

  Do 6 miesiaca Hubuś miał papkowate kupki, na poczatku kilka w ciagu dni, potem przerwy byly nawet 5-cio dniowe, a teraz jest tak jak u Adrianny. Moj lekarz twierdzi, ze to zaparcia, ze trzeba dawac mu wiecej wody i picia. Zabronil dawac kaszek ryzowych a dawac duzo pokarmow z blonnikiem. Nawet otreby. I tak sie meczylismy przez 3 miesiace. Pomagalam mu tez czopkami glicerynowymi. Teraz sobie odpuscilam i tylko obserwuje dziecko. Na razie jakos sobie radzi.
  Alicja i Hubert (9,5 miesiaca)

  #178564

  patrycjas

  Re: Kupki 6 miesięcy

  I dobrze robisz , chyba nie należy ingerować lekarze mają stare sposoby, wejdz sobie na tą stronę gerbera i napisz pytanie oni mnie trochę uspokoili, jeśli robi po trochu a nie jest niespokojne to znaczy jest ok.

  #178565

  qwe

  Re: Kupki 6 miesięcy

  Mój 6 -cio miesięczny maluch również robi “plastelinki”od czasu,gdy zaczął jeść zupki.Bardzo się przy tym napina.Od razu słychać,kiedy się załatwia.Kupy są raczej codziennie,czasem co dwa dni.Może robi je regularnie,bo codziennie zjada pół jabłka.Asia

  #178566

  kafisch

  Re: Kupki 6 miesięcy

  Martynka podobnie…………..sama robi bardzo mało, a jak jej nóżki przytrzymywałam to było dużo więcej, ale bardzo ją to denerwowało. Moja lekarka poradziła mi, że jak mała zaczyna cisnąć(bo strasznie się przy tym męczy) to żeby ją posadzić na nocnik. W takiej pozycji jest jej dużo łatwiej i “efektywniej”. Nie zawsze uda mi się w odpowiednim momencie ją wysadzić, ale parę razy się udało……………..próbujemy od ok.tygodnia.Poza tym to ponoć dobry moment żeby dziecko przyzwyczajać do nocnika. Spróbuj może u was też się sprawdzi…….
  A kupki też jak plastelinka, wielokolorowe(czasami) i przeważnie raz dziennie, choć np.dziś jeszcze nie robiła.

  Kasia mama Martynki (ur.02.07.2002)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close