Kurs Dla Liderów i Grup Wsparcia Poradnictwa Laktacyjnego – Poznań, 13-15 lutego 2009

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #97133

  bokiz

  Szanowni Państwo!

  Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Kursie Dla Liderów i Grup Wsparcia Poradnictwa Laktacyjnego organizowanym przez Biuro Organizacji Konferencji i Zjazdów Fundacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które w codziennej pracy mają kontakt z matkami karmiącymi piersią, a więc dla lekarzy pediatrów zwłaszcza z POZ, położników, położnych, położnych środowiskowych, pielęgniarek neonatologicznych. Jest optymalny również dla osób, które chcą założyć i prowadzić grupę wsparcia.

  Program szkolenia obejmuje przede wszystkim tematy z zakresu fizjologii laktacji oraz najczęściej występujących problemów w okresie karmienia piersią. Dużo uwagi poświęca się wspieraniu matek i dobrej komunikacji. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy potrafią uzasadnić dlaczego karmienie naturalne jest korzystne dla matki i dziecka, opisać budowę gruczołu piersiowego, jak regulowany jest proces wytwarzania pokarmu, ocenić technikę karmienia i ssania, efektywność karmienia, opisać jakie zasady obowiązują w okresie wyłącznego karmienia piersią i przy rozszerzaniu jadłospisu malucha, rozpoznawać i leczyć poranienia brodawek, obrzęk, zapalenie piersi, rozpoznawać problemy, które wymagają skierowania matki lub dziecka do specjalisty (logopeda, rehabilitant, dermatolog, IBCLC). W czasie szkolenia przekazywane są również informacje o odciąganiu pokarmu, karmieniu bliźniąt i wcześniaków, karmieniu po cesarskim cięciu, różnicowaniu żółtaczek związanych z karmieniem piersią, a także o odżywianiu się matki karmiącej piersią.

  Szkolenie trwa 20 godzin, prowadzone jest w formie wykładów z zastosowaniem metod aktywizujących i pomagających przyswoić wiedzę. W ramach szkolenia prowadzony jest również warsztat z zasad dobrej komunikacji z pacjentką, który jest elementem niespotykanym w innych programach szkoleń dla pracowników ochrony zdrowia.

  Szkolenie zakończone jest krótkim sprawdzianem testowym, dzięki któremu uczestnicy mają okazję sprawdzić swoje wiadomości.

  Szkolenie prowadzą wykładowcy związani ze Szpitalami Przyjaznymi Dziecku, mający wieloletnie doświadczenie w pracy z matkami karmiącymi piersią, a także w nauczaniu, liderzy szkoleń z tego zakresu w kraju. Większość z nich to osoby z międzynarodowym certyfikatem konsultanta laktacyjnego IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant).

  Szkolenie posiada akredytację w Naczelnej Izbie Lekarskiej (20 punktów edukacyjnych) oraz w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych (kurs dokształcający).

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kursu –

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close