L4 dla tatusia

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #55124

  izaibachorek

  Napiszcie, proszę czy dla męża przysługuje zwolnienie na opiekę nad żoną po porodzie. Wiem, że ten wątek był poruszany na Forum i wbiło mi się w głowę, że do dwóch tygodni mąż może dostać zwolnienie. Wczoraj położna na szkole rodzenia zdecydowanie twierdziła, że czegoś takiego nie ma. Tzn. lekarz może dać zwolnienie, ale nie wszędzie jest ono respektowane. Dlatego nie rozumiem, albo można, albo nie można, przecież to nie może byc uzależnione od zakładu pracy.
  Pozdrawiam.
  Iza

  #704275

  k8-77

  Re: L4 dla tatusia

  my skorzystalismy z tego zwolnienia (chociaz nie pamietam, czy to sie nazywalo L4), wypisywala pani w szpitalu, maz mogl powiedziec, czy tydzien czy dwa. maz pracuje w szkole, nie bylo zadnych problemow z tym zwolnieniem. ja rodzilam 30.04, od 01.05 tyle rzeczy sie pozmienialo, to moze tez to?
  pozdrawiamy

  k8 i Adaśko 30.04.04  #704276

  monikaapj

  Re: L4 dla tatusia

  dokłądnie to nie ma „zwolnienia na opiekę nad żoną po porodzie”, jest za to 14 dni , które przysługuje każdemu na opiekę nad chorym członkiem rodziny i z tego może skorzystać tata. Płatne 80%, czasem wypisują to w szpitalu, ale wypisać to też moze lekarz rodzinny czy gin. W szpitalu mogą nie chcieć tego zrobić, bo na zdrowy rozum nie powinni wypuścić ze szpitala kobiety, która potrzebuje opieki.

  Monika i Basia (22.09.2003)

  #704277

  -edyta

  Re: L4 dla tatusia

  Dokaldnie tak jest, jak napisala Monika PJ. Mojemu mezowi takie zwolnienie wystawila moja ginka. I jeszcze jedno – przez pierwsze dwa tyg. byla u nas moja mama, wiec maz dostal to zwolnienie na kolejne dwa. Z tym ze to nie jest na druku L4, tylko na jakims specjalnym. Ale lekarz ktory wystawia bedzie wiedzial o co chodzi!
  Pozdr.

  Edyta i Maja (14.05.2004)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close