Łapczywie cycka

Moja córa – 3 tygodnie – bardzo łapczywie je. Jak się przśsie po 2 minutach musi zrobić przerwę bo dostaje zadyszki. Łyka przy tym dużo powietrza i męczą ją gazy w brzuszku pomaga na nie tyko podanie piersi ale wtedy znowu łyka powietrze…. Nie zawsze dają się odbić – jak odbije nawet dużo to nie ma gwarancji że wszystko poszło, albo nic nie idzie i odbija jej się po godzinie trzymania. Nie dam rady nosić jej nosić po godzinie po każdym karmieniu – mam jeszcze synka 16 miesięcy, wymaga uwagi.

Miałyście może podobny problem?

9 odpowiedzi na pytanie: Łapczywie cycka

pasiasta2011-12-28 17:55:03

Stare pielęgniarki mają taki sposób na odbicie [kiedyś na oddziałach rodziców nie było, a one nie mogły się cackać z noworodkami (teraz też nie mają czasu;-)) – fiku miku takie – trzeba być pewnym siebie by to zrobić, ale działa zawsze… najlepiej to robić na stojąco nad tapczanem;) … jedną ręką chwytasz malucha za miednice, drugą sztywno za kark – no i robisz fiku miku do góry nogami. Dziecko przy pionizacji odbija.
Dobrą pozycją do odbijania jest taka na Julię na balkonie;) dzidzie masz tak by łapki były przez Twoje ramię przełożone – wtedy brzuszek chcąc nie chcąc masujesz / uciskasz.

lilavati2011-12-28 18:19:05

Ja nigdy nie czekałam na odbicie – nikt nigdy mi nie zalecał
A może odciągnięcie na poczatku odrobiny mleka spowolni jego wypływ i dziecko będzie ssało spokojniej?:Hmmm…:

pasiasta2011-12-28 18:25:01

Moja pierworodna potrafiła zadudnić jak niejeden stary:Boje się:małej też się parę razy zdarzyło.

lilavati2011-12-28 18:35:02

Zamieszczone przez Pasiasta:Moja pierworodna potrafiła zadudnić jak niejeden stary:Boje się:małej też się parę razy zdarzyło.

:Śmiech:

znaczy się od małego jak na prawdziwe lwice przystało 😉

kkurka2011-12-28 18:37:09

Zamieszczone przez ania_st:A może odciągnięcie na poczatku odrobiny mleka spowolni jego wypływ i dziecko będzie ssało spokojniej?:Hmmm…:

jestem za warto sprubowac

eziee2011-12-28 18:42:59

Zamieszczone przez oLenka^_^:Moja córa – 3 tygodnie – bardzo łapczywie je. Jak się przśsie po 2 minutach musi zrobić przerwę bo dostaje zadyszki. Łyka przy tym dużo powietrza i męczą ją gazy w brzuszku pomaga na nie tyko podanie piersi ale wtedy znowu łyka powietrze…. Nie zawsze dają się odbić – jak odbije nawet dużo to nie ma gwarancji że wszystko poszło, albo nic nie idzie i odbija jej się po godzinie trzymania. Nie dam rady nosić jej nosić po godzinie po każdym karmieniu – mam jeszcze synka 16 miesięcy, wymaga uwagi.

Miałyście może podobny problem?

Moi dwaj też żarłoczni (a ja wykarmiłabym małą armię), z tym że nowy nabytek beka jak stary chłop, i nawet śpi “na płasko” po jedzeniu. Z Michałem było średnio. Nie znalazłam sposobu na zmniejszenie ciśnienia w cyckach, ani na wytłumaczenie chłopakom, że nie muszą się spieszyć. Bujaczek z Williamem pomaga jak nie mogę go nosić, bo Michał właśnie wkłada palce do kontaktu.

Co do odbijania, najlepiej idzie właśnie po położeniu na plecach i podnoszeniu. Przerzucam go też przez ramię (brzuszek musi się opierać na ramieniu), albo sadzam na kolanie i podtrzymując naciskam dłonią na brzuch, a drugą ręką odbijam płuca.

A tak, to chyba tylko przeczekać. Zaraz się uspokoi. Z jedzeniem. :Hyhy:

pasiasta2011-12-28 18:57:44

Zamieszczone przez ania_st::Śmiech:

znaczy się od małego jak na prawdziwe lwice przystało 😉

O fakt, powiedzieć że rykły sobie po jedzeniu albo w trakcie to dobre określenie:Śmiech:

olenka2011-12-29 11:43:32

Zamieszczone przez ania_st:Ja nigdy nie czekałam na odbicie – nikt nigdy mi nie zalecał
A może odciągnięcie na poczatku odrobiny mleka spowolni jego wypływ i dziecko będzie ssało spokojniej?:Hmmm…:

To nie zadziała nawet jak ją przystawiam po przerwie na bekanie i odpoczynek tak z minutkę dwie – cycek pełny połowicznie – zasuwa jak by to miał być ostatni posiłek w życiu! Ale jaką ma przy tym minę zdeterminowaną, zmarszczona brew i łapkami czepia się cycka jak bym jej go miała wyrwwać lada moment :Śmiech:

Pasiasta fiku miku brzmi strasznie – to znaczy ja ją tak do góry nogami mam trzymać? nie porzyga się??? Czy tylko tak przekręcić? jest jakiś youtube z tym manewrem??

pasiasta2011-12-29 12:36:19

Zamieszczone przez oLenka^_^:To nie zadziała nawet jak ją przystawiam po przerwie na bekanie i odpoczynek tak z minutkę dwie – cycek pełny połowicznie – zasuwa jak by to miał być ostatni posiłek w życiu! Ale jaką ma przy tym minę zdeterminowaną, zmarszczona brew i łapkami czepia się cycka jak bym jej go miała wyrwwać lada moment :Śmiech:
Kochana maluda :Kocham:

Zamieszczone przez oLenka^_^:Pasiasta fiku miku brzmi strasznie – to znaczy ja ją tak do góry nogami mam trzymać? nie porzyga się??? Czy tylko tak przekręcić? jest jakiś youtube z tym manewrem??
Nie mam pojęcia czy jest filmik… wyobraź sobie butelkę z wielkim bąblem powietrza, musisz przekręcić tak by bąbel się przemieścił – więc raczej szybko. Moje nie rzygały po takim manewrze.

Znasz odpowiedź na pytanie: Łapczywie cycka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
błędy w poczcie - do informatyków
Pomocy, nie działa mi poczta mailowa, nie mogę wysłać ani pobrać poczty, pojawia mi się błąd : Wiadomość: Brak zakończenia stałej znakowej Wiersz: 1510 Znak: 49 Kod: 0 Identyfikator URI: [url]https://webmail.aster.pl/showmail.php?Folder=Inbox&unique=823921325021092&FolderLoad=1[/u] Wiadomość: Oczekiwano obiektu. Wiersz: 2175 Znak:
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Kuracja SLIMTURBOVITAL
Dostałam dziś na e-maila reklamę z tą kuracją. I tak z czystej ciekawości pytam czy ktoś o tym słyszał? A może nawet próbował? Działa? Pewnie nie... Obiecują 16 kg w 2
Czytaj dalej