Lewatywa

Jak wygląda lewatywa?Czy sama o nią proszę, czy położna się mnie pyta czy chcę ją wykonać?

4 odpowiedzi na pytanie: Lewatywa

ewike2004-12-12 16:44:21

Re: Lewatywa

Moim zdaniem w szpitalach to rutyna ale powinni zapytać o zgodę i możesz jej nie wyrazić. Możesz mieć również własny zestaw zakupiony w aptece. Czułam się lepiej ze świadomością, że jestem po L.

Ewa i Przemek (15.07)

kasia2362004-12-12 16:52:52

Re: Lewatywa

To zależy w jakim szpitalu, teraz to już nie jest rutyna.Teraz lekarze wychodzą z założenia że nie ma takiej potrzeby Na Kasprzaka w Wawie nie zrobią Ci nawet na życzenie, zaproponują Ci czopek glicerynowy.Na pl.Starynkiewicza pytają na izbie przyjęć,możesz powiedzieć TAK lub NIE, tu wybór należy do Ciebie.
Najlepiej zadzwoń na izbę przyjęć szpitala ,w którym chcesz rodzić i zapytaj.

Bąbelek

kas2004-12-14 18:31:06

Re: Lewatywa

MNie nikt nawet nie zaproponowal lewatywy i bardzo sie z tego ciesze.
Lewatywy z dziecinstwa wspominam jako, powiedzmy dosc niemile…

Kaśka
I buzi od Zuzi (16.10.02)

2004-12-15 11:32:58

Re: Lewatywa

Wszystko zależy od szpitala. Optymalnie by było gdybyś wybrała się do tego w którym będziesz rodzić i dopytała szczegóły.
Jak wygląda – ĸładziesz się na boku, połozna do odbytu coś tam wsuwa i po minucie jest po wszystkim. Uczucie nie jest koszmarne – trochę nieprzyjemne – ale tylko tyle.
Naprawdę nic strasznego i sama nie wiem czemu przed pierwszym porodem tak się bałam lewatywy – może dlatego, że to coś nieznanego?
jeśli boisz się w szpitalu – możesz sobie kupić w aptece zestaw do lewatywy – nazywa się to ENEMA i zrobić sobie sama w domu – lub przy pomocy męża.
Pozdrawiam.
Marzena z Kubusiem

oraz Szymonem lub Natalią

Znasz odpowiedź na pytanie: Lewatywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Co to moze byc?
ni z tego niz z owego duza biegunka + 38 w gore (ja na razie max(39,6) macie jakies hipotezy?, dodam ze osluchowo czysto, lekko zaczerwienione gardlo i cala reszta ok,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
mój problem rodzinny.
Witajcie. jestem osobą znaną tu na forum i postanowiłam napisać wiadomość pod innym nickiem. Chcę byście były obiektywne, a poza tym nie chce by mąż wpadł na trop tego postu. jestem już
Czytaj dalej