mało żelaza…

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #36029

  zielona7

  Zamówiliśmy na dziś wizytę pediatry. Była i dowiedzieliśmy się:
  – że należy układać częściej na boczku Dawidka i do snu też (on lubi spać na plecach), bo mu się główka zaczyna z tyłu robić płaska
  – że jeżeli nie zaczniemy wprowadzać mu nowych pokarmów oprócz cyca to może dostać poważnej anemii (zaczął 5 miesiąc a waży ponad 8 kilo). Zaleciła morfologię z paluszka (powiedziała, żeby nie pozwolić kłuć dziecka w żyłę)Powiedziała, żeby wprowadzać na razie po łyżeczce soczki, później deserki i zupki, można kaszkę bezmleczna mieszać z deserkami. Wszystko powolutku i po kolei. Zresztą jest mi to na rękę, bo Dawidek musi coś jeść jak wrócę w lutym na uczelnię, a cały czas miałam wątpliwości czy ma być do końca 6 miesiąca tylko na cycu, czy nie. Lekarka ta jest ordynatorem i ma bardzo dobrą opinię. Postanowiłam jej zaufać.
  – powiedziała, że powinnam iść na zbadanie jąderka do chirurga (Dawidek nie miał jednego jąderka w pachwinie, ale pomału schodzi). Mnie nikt wcześniej nie powiedział, że powinnam iść na takie badanie, czym pani doktor była zdziwiona.
  – i żebym nie piła mleka, tylko jadła jego przetwory (i tak nie lubię mleka – piłam co jakiś czas Inkę) – Dawidkowi wraca ciemieniucha – pani doktor powiedziała, że czasem jest to objaw nietolerancji białka mleka i nie ma przy tym wysypki.
  Odpowiedziała na wszystkie moje pytania i dokładnie go zbadała: osłuchała z każdej strony, gardełko, uszka, główkę – po prostu wszystko. A przy tym wzięła za wizytę tylko 30zł. Dawidek się nie stresował, bo był u siebie. A jak odpowiadała na nasze pytania, to przyglądał jej się z otwartą buzią – taki był zainteresowany:)
  A jak był mniejszy, to byłam z nim w prywatnym ganinecie i nie dość że zapłaciłam prawie 2 razy tyle, to jeszcze musiałam czekać na poczekalni z chorymi dziećmi w różny wieku.
  Jak tylko mu coś będzie, to znowu zamówię jej wizytę.

  Ewa i Dawidek (01.09.2003)

  #471274

  lea

  Re: mało żelaza…

  Mimo ze nie wszystkie wiadomosci sa dobre, gratuluje takiego przebiegu wizyty i dobrego odbioru jej przez dziecko… ech, tak powinno byc zawsze… a koszt faktycznie – jak na to, ze z dojazdem…

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #471275

  kamelia

  Re: mało żelaza…

  U nas było podobnie. Lekarka chciała wprowadzać soczki mimo, że synek miał skończone 3 miesiące i był na cycy. Wsztystko z powodu anemii. Nie zgodziłam się. Podawałam Ferrum Lek i w ciągu 3 tygodni morfologia zmieniła się radykalnie… Teraz podaje profilaktycznie…

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #471276

  zielona7

  Re: mało żelaza…

  A co to jest Ferrum Lek? Chyba lepszy soczek od kazdego leku?

  Ewa i Dawidek (01.09.2003)

  #471277

  emalka

  Re: mało żelaza…

  to zelazo w syropie… anm tez bardzo pasuje i smakuje do tego ;))
  pozdrawiamy
  emalka i Zuzka, ur.21.04.03

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close