Forum: Karmienie

Mały nie chce ssać piersi, co robić??

Witam.

Mój synek ma tydzień i mam z nim straszny problem, bo nie chce mu się ssać mojej piersi. W szpitalu były z nim takie przeprawy, że nawet pielęgniarki rozkładały ręce. Próbowałam już kapturki, podlewanie glukoza żeby zassał ale wszytko kończy się strasznym płaczem. Czasem jak go przystawię to załapie ale zaraz zaczyna się wiercić, kręcić głową, puszcza pierś i znów histeria. Pokarmu mam tyle, że aż ze mnie cieknie, a jak walczę z małym to cieknie mu z usteczek lub się nim dławi. Gdy odciągnę pokarm to z butelki wypija w takim tępie, że szok. Czy któraś miała podobny problem? Błagam pomóżcie, bo bardzo mi zależy na karmieniu, a zaczynam tracić nadzieję.

Pozdrawiam

Patrycja

Patrycja i Mateusz

2 odpowiedzi na pytanie: Mały nie chce ssać piersi, co robić??

suzzie Dodane ponad rok temu,

Re: Mały nie chce ssać piersi, co robić??

Problem wygląda na poważny
Bardzo ci współczuję….
Słyszałam ze jest jakiś sposób żeby nauczyć ssać noworodka…Nawet tu na forum o tym czytałam.
Może idź do poradni laktacyjnej – oni na pewno bedą wiedzieli co zrobic! Niestety każde podanie butelki rozleniwia dziecko jeszcze bardziej, więc trzeba działać szybko….
Słuchaj, a może jemu za mocno leci z piersi dletego głową kręci? Jeśli tak jest, to warto pokombinować ze zmianą pozycji ….
Pozdrawiam Zuza

Michał (11.08.2004)

agi9 Dodane ponad rok temu,

Re: Mały nie chce ssać piersi, co robić??

Patrycja – ja sądzę że najlepiej jak znajdziesz w swoim mieście poradnię laktacyjną. Często też tam gdzie pożyczają laktatory mają połżne które się na tym znają. Bo samej sobie poradzić jest bardzo trudno – od tego sa specjaliści . Ciężko też na odległość przez internet coś poradzić – bo to maleńkie dzieckoa. problemów jak piszesz kilka na raz. Ale są to problemy które panie w poradniach znają doskonale i sobie z nimi radzą. Często przy szpitalach i szkołach rodzenia są też poradnie. Myślę że położna przyjechałaby do domu Ci pomóc.
Powodzenia.

Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: Mały nie chce ssać piersi, co robić???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Dlaczego tak długo pomiędzy kolejnymi zebami???
Mikołajkowi wyszły dwie dolne jedyneczki, gdy miał 5,5 miesiąca. Teraz ma 10,5 mies. no................ i nic, żadnych wiecej ząbków............... [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img] Po jakim czasie od pierwszych ząbków wychodziły kolejne waszym dzieciom??? pytac już pediatry??
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
! ! ! ! !
Dziewczyny mój "problem" może jest błachy ale nie daje mi żyć. W niedzielę 02.01.2005 na TVP 1 o godz. 0.40 "leciał' włoski film "Niania". Mój mąż nagrał przez przypadek około godziny.
Czytaj dalej