mam gorączkę 38 i co dalej ??

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #27084

  chmurka

  jeju, rozchorowałam się, mam 38 C i nie będe małej karmić piersią dziś, na szczescie odciągnełam wczoraj dość sporo mleka, pewnie na 4 jedzonka bo miałam iść do szkoły ale stało się, boli mnie głowa i gardło i jest mi zimnooo… może wiecie jakie leki mogę brać karmiąc i do jakiej temp mogę karmić niunię z gorączką u mnie ?

  chmurka i mała Klaudusia 13.09.2003

  #359310

  daga25

  Re: mam gorączkę 38 i co dalej ??

  Oj, oby to nie była grypa, o której teraz głośno… Możesz spokojnie brać leki homeopatyczne, np. oscillo-coś tam (zawsze miałam problem z tą nazwą) i może Apap – można go brać karmiąc, tylko nie za dużo. I lepiej nie wychodź z domu jak jest takie wietrzych, żeby nie doprawić się jeszcze mocniej. A co do temperatury, to nie pomogę, ale wydaje mi się, że nie musisz rezygnować z karmienia, dopóki nie bierzesz antybiotyku (takiego co przenika do mleka) albo masz zakaźną chorobę. Mówi się, że dobrze być przeziębionym i karmić dziecko, bo wtedy łapie przeciwciała.
  Może inne dziewczyny coś więcej ci poradzą.
  Kuruj się! Pozdrowienia

  Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003  #359311

  agusjot

  Re: mam gorączkę 38 i co dalej ??

  Lepiej będzie, jak pójdziesz do lekarza, bo u mnie takie przeziębienie zakończyło się zapaleniem gardła. Lekarz wiedząc ze karmię piersia dał mi antybiotyk AMOKSIKLAV, który można brać, rutinoscorbin, oxalin – żel do nosa, by zapobiec zapaleniu zatok 3x dziennie i chlorchinaldin do ssania, bo jest w tzw. pierwszej grupie leków, czyli mam małą szkodliwość. Poza tym nic. Każda chemia jest w pewnym sensie szkodliwa dla bąbelków. To są tylko moje doświadczenai, nie bierz nic na własną rękę. Homeopatia tylko – oscillococcilum – vs grypie granulki co 6 godzin 2,3 x , homeogene – na ból gardła co godz. Ale to dobre na począ tek a nie jak jest już 38 stopni gorączki. Ważniejsze byś szybko wyleczyła infekcję i nie narażała maluszka. Karmić możesz, tylko nie kaszl i nie kichaj na nią. Życzę zdrówkka
  Aga i Kuba (25.06.2003)

  #359312

  mkkafe

  Re: mam gorączkę 38 i co dalej ??

  Dziewczyny mają rację, możesz karmić piersią. Też słyszałam o przechodzeniu wówczas przeciwciał.Co do leków to już nie pamiętam jakie ja brałam, ale to musi być decyzja lekarza. Możesz też kurować się domowymi środkami- mleko z czosnkiem -naturalny antybiotyk- i miodem (oby niezbyt dużo czosnku bo ponoć zmienia smak mleka), cytrynka lub kiwi, herbatka z lipy.Środki p/gorączkowe to chyba tylko w czopkach. Życzę zdrówka

  #359313

  lali

  Re: mam gorączkę 38 i co dalej ??

  Dopiero powyzej 39 stopni nie powinno sie karmic, a i to ze wzgledu na znaczne oslabienie.
  Moja rada-nie chcesz stracic pokarmu to karm poki masz sily, zawiaz sobie chustke(jak bandyta) zeby malej nie zarazic, wez oscilococcinum, mozesz tez brac paracetamol np apap itp
  Duzo zdrowka!!!!!!!!!

  Magda mama Natalki ur19.03.03

  #359314

  magdzik

  Re: mam gorączkę 38 i co dalej ??

  Temperatura to nie koniecznie przeziębienie!

  To może byc wynikiem zastoju pokarmu, co sama już przerabiałam i dobiłam do 39,2 stopni. Dreszcze także miałam przy takiej temp. ( zbadaj piersi czy Ciebie nie bolą, czy nie ma guzków itp.)
  To może byc również wynikiem problemów z odchodami poporodowymi. (obejrzyj swoje odchody poporodowe, czy nie sa za bardzo cuchnace, lub czy nie ma w nich czegoś niepokojącego)
  Jesli nie masz typowych objawów przeziębienia, to moga byc problemy połogowe, wiec proponuję udać sie na badanie do ginekologa.

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i cudowny Albercik ur. 8.09.03

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close