Mam już wyniki badań, poradźcie

Być może to już gdzieś było, ale nie znalazłam wszystkiego. Podam Wam moje wyniki i proszę powiedzcie, czy są ok.
Zrobiłam tarczycę tsh wyszło mi 0.428 mU/L, FT41.39 ng/dl.
No i jeszcze toxo i to mnie martwi bo nie mogę sobie poradzić z interpretacją: toxo IgG ujemny (<5.00 IU/ml), toxo IgM ujemny. Czy to znaczy, że będę się musiała jakoś specjalnie pilnować z tymi zierzętami? I co z tą tarczycą norma jest od 0.4 -4.0 a ja mam tylko 0.428. Czy to nie za mało?
Błagam napiszcie coś…..

Ninka

2 odpowiedzi na pytanie: Mam już wyniki badań, poradźcie

tamis2002-12-03 21:11:25

Re: Mam już wyniki badań, poradźcie

Niestety mogę Ci tylko odpowiedzieć w sprawie toksoplazmozy. Twój wynik świadczy o tym, iż nie byłaś i nie jesteś zakażona i odporna na tę chorobę.
Jeżeli zarazisz się nią jakiś czas przed ciążą, w trakcie ciąży będziesz na nią uodporniona (będziesz musiała kontrolować poziom przeciwciał) . Jeśli natomiast zarazisz się podczas ciąży – dziecko może urodzić się chore lub w ogóle nie przeżyć.
Mam dwa koty i jestem w ciąży,i jakiś czas temu weterynarz okropnie mnie nastraszył. Na szczęście trafiłam później do dobrego specjalisty od chorób zakaźnych. Ja również mam ujemne zarówno IgM i IgG i w związku z tym muszę bardzo uważać.
Jednakże wbrew powszechnemu przekonaniu jedynie 10% zakażeń jest od kotów. W większości ludzie łapią to paskudzstwo przez kontakt z surowym mięsem

gonia232002-12-06 11:46:12

Re: Mam już wyniki badań, poradźcie

ja temat tarczycy znam bardzo dobrze, bo leczę się od lat. teraz jestem w ciąży i cały czas robię badania na tarczycę. u mnie normy są następujące: TSH od 0,25 do 5, FT3 od 4 do 8,3, a FT4 od 9 do 20. nie wiem tylko czy masz takie same jednostki, bo TSH jest u mnie w mIU/ml, a FT4 pmol/l.
Jak na moje oko to Twoje wyniki się wykluczają(jeśli oczywiście nie chodzi tu o jednostki), bo:
– niskie TSH występuje przy nadczynności tarczycy, co jednocześnie powoduje wyższe niż norma stężenie FT4
– wysokie TSH to jednocześnie niski poziom hormonów tarczycy
Ja na poczatku, jak nie wiedzialam, ze jestem w ciazy zrobilam badania na tarczyce i wyszly właśnie wykluczające sie. lekarz stwierdzil, ze to nimożliwe i rzeczywiscie byl błąd. jesli możesz dojezdzac do łodzi to polecam Ci świetnego endokrynologa(pomaga na wszelkie kłopoty z hormonkami). Nazywa się prof. Maziarz i przyjmuje w łódzkiej przychodni DERMED. szczerze polecam.

Gosia

Znasz odpowiedź na pytanie: Mam już wyniki badań, poradźcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Dziwne odgłosy?
Czy wasze dzieci jak zasypiają też wydają takie dziwne odgłosy? Moja małą od jakiegoś czasu jak zasypia to mruczy, warczy, pieje, sapie, prycha -sama nie wiem jak to nazwać. Dopiero
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
wielka radocha i planowana niespodzianka
Czasami tu trochę do was piszę, odpisuje i doradzam bazując na moich własnych doświadczeniach. Tym razem ja coś napiszę , podziele sie moją radością. Generalnie non stop jestem radosna, przeciez
Czytaj dalej