Mam już wyniki badań, poradźcie

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #10434

  ninka

  Być może to już gdzieś było, ale nie znalazłam wszystkiego. Podam Wam moje wyniki i proszę powiedzcie, czy są ok.
  Zrobiłam tarczycę tsh wyszło mi 0.428 mU/L, FT41.39 ng/dl.
  No i jeszcze toxo i to mnie martwi bo nie mogę sobie poradzić z interpretacją: toxo IgG ujemny (<5.00 IU/ml), toxo IgM ujemny. Czy to znaczy, że będę się musiała jakoś specjalnie pilnować z tymi zierzętami? I co z tą tarczycą norma jest od 0.4 -4.0 a ja mam tylko 0.428. Czy to nie za mało?
  Błagam napiszcie coś…..

  Ninka

  #168779

  tamis

  Re: Mam już wyniki badań, poradźcie

  Niestety mogę Ci tylko odpowiedzieć w sprawie toksoplazmozy. Twój wynik świadczy o tym, iż nie byłaś i nie jesteś zakażona i odporna na tę chorobę.
  Jeżeli zarazisz się nią jakiś czas przed ciążą, w trakcie ciąży będziesz na nią uodporniona (będziesz musiała kontrolować poziom przeciwciał) . Jeśli natomiast zarazisz się podczas ciąży – dziecko może urodzić się chore lub w ogóle nie przeżyć.
  Mam dwa koty i jestem w ciąży,i jakiś czas temu weterynarz okropnie mnie nastraszył. Na szczęście trafiłam później do dobrego specjalisty od chorób zakaźnych. Ja również mam ujemne zarówno IgM i IgG i w związku z tym muszę bardzo uważać.
  Jednakże wbrew powszechnemu przekonaniu jedynie 10% zakażeń jest od kotów. W większości ludzie łapią to paskudzstwo przez kontakt z surowym mięsem  #168780

  gonia23

  Re: Mam już wyniki badań, poradźcie

  ja temat tarczycy znam bardzo dobrze, bo leczę się od lat. teraz jestem w ciąży i cały czas robię badania na tarczycę. u mnie normy są następujące: TSH od 0,25 do 5, FT3 od 4 do 8,3, a FT4 od 9 do 20. nie wiem tylko czy masz takie same jednostki, bo TSH jest u mnie w mIU/ml, a FT4 pmol/l.
  Jak na moje oko to Twoje wyniki się wykluczają(jeśli oczywiście nie chodzi tu o jednostki), bo:
  – niskie TSH występuje przy nadczynności tarczycy, co jednocześnie powoduje wyższe niż norma stężenie FT4
  – wysokie TSH to jednocześnie niski poziom hormonów tarczycy
  Ja na poczatku, jak nie wiedzialam, ze jestem w ciazy zrobilam badania na tarczyce i wyszly właśnie wykluczające sie. lekarz stwierdzil, ze to nimożliwe i rzeczywiscie byl błąd. jesli możesz dojezdzac do łodzi to polecam Ci świetnego endokrynologa(pomaga na wszelkie kłopoty z hormonkami). Nazywa się prof. Maziarz i przyjmuje w łódzkiej przychodni DERMED. szczerze polecam.

  Gosia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close