Mam minusa….

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #14580

  barbetka

  Mam zapytanie do wszystkich przyszłych i nie tylko mamuś, które mają grupę krwi z odczynnikiem Rh (-) a ich tatusiowie mają Rh (+)
  Właśnie ja mam taką grupę tzn. 0 RhD(-). Miałam robiony odczyn Coombs’a na szczęście wyszedł ujemny…
  Chciałam się dowiedzieć jakie dodatkowe badania miałyście zlecone przez swoich lekarzy?
  Pozdrawiam

  Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

  #216740

  magdzik

  Re: Mam minusa….

  witaj,
  Ja jestem właśnie minusowa a mąż dodatni. Na początku ciąży miałam robione tylko jedno badanie wykrywające czynnik anty RF i tu wszystko. Badania nic na szczeście nie wykazały.
  Sama nie wiem czy to wszystkie badania jakie powinnam mieć! Dzisiaj idę do gina i może mu przypomnę o konflikcie serologicznym!!!

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i chyba Albercik (7.09.03)  #216741

  madzia75

  Re: Mam minusa….

  czesc Barbetka! Ja ma powtarzany co jakis czas (do tej pory miałam wykonywany 3 razy) również test Coombsa. W pierwszej ciązy wystapienie konfliktu serologicznego jest prawie równe zeru, wiec te badania sa raczej dla czystosci sumienia:)) Chyba, ze to nie jest Twoje pierwsze dziecko…

  pozdrawiam

  Madzia z Kamilkiem:) (termin 4 czerwca)

  #216742

  sylwiaaa

  Re: Mam minusa….

  U mnie jest podobnie ja mam O RH-, a mój mąż B+.
  Jak dobrze pamietam to od 16 tygodnia co miasiąc miałam badanie przeciwciał AntyD we krwi, ale to zadecudyje o tym twój lekarz.
  Ja miałam właśnie robione już po raz ostatni i wszystko jest w porządku czego życzę i Tobie z całego serca.

  pozdrawiam
  Sylwia i Filipek (24-04-2003)

  #216743

  solapp

  Re: Mam minusa….

  Hej, u mnie ta sama sytuacja. jak na razie mialam dwa razy badany poziom przeciwcial i ich nie stwierdzono na szczescie. Moze dzidzia ma moja grupe krwi, wiec wtedy w ogole nie bedzie problemu. Moze sie orientujecie, czy skoro do teraz (21 tydz) nie pojawily sie przeciwciala, to czy jest mozliwosc, ze ujawnia sie w drugiej polowie ciazy?

  Aleksandra i MK (14.08.03)

  #216744

  aja

  Re: Mam minusa….

  Witaj !!
  Tez mam RH(-), a moj maz (+). Lekarka na samym poczatku kazala zrobic badania grupy krwi meza i u niego przeciwciala. Wyszly na szczescie ujemnie. Moje badania zlecila mi dopiero teraz t.j. w 16 tygodniu i dzisiaj popoludni je odbieram. Bardzo jestem ciekawa co mi wyjdzie….
  Pozdrawiam

  Madzia (Aja) + mała kruszynka (24 lub 16.09.03)!  #216745

  barbetka

  Re: Mam minusa….

  Jest to moje pierwsze dzieciątko 🙂
  Boję się własnie powikłań jakie moga być wynkiem właśnie konfliktu. Czytałam już dużo na ten temat i jestem czesciowo uspokojona. Interesują mnie właśnie badania, które wykonuje się w takim przypadku i co będzie gdy odczyn Commbs’a da wynik dodatni (oby tak nigdy nie było!!!)
  Pozdrawiam.

  Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

  #216746

  agahh

  Re: Mam minusa….

  Nie jestem mamusia ale moi rodzice maja taki maly konflikt w podgrupach.Mama ma 0Rh- a tata 1Rh+.Mam grupe krwi po tacie i prawie 28 latek.Jedyne co mi bylo to dostalam zaraz po porodzie zoltaczke i moj brat tez.A tak to jestem zdrowa baba.Pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close