Mam parę pytań

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #8078

  marta27

  Witam Wszystkie Panie!
  Jestem w 10 tygodniu ciąży, obecnie nie pracuję (jestem na zasiłku). Mam możliwość podjęcia pracy na umowę – zlecenie. Czy któraś z Was się orientuje czy taka umowa daje mi jakieś szczególne prawa jako przyszłej mamie czy nie? I druga sprawa. Od niedawna mieszkam w Warszawie i tu na miejscu jeszcze nie byłam u lekarza. Czy znajdzie się jakaś przyszła mama z okolic Woli (może z Koła)? W którym szpitalu najlepiej rodzić? Słyszałam, że ten na Żelaznej ma dobrą opinię? Proszę o pomoc.

  MARTA27

  #139514

  goskaleszno

  Re: Mam parę pytań

  Z tego co mi wiadomo to na umowe zlecenie jako przyszła mama nie masz zadnych przywilejów.Nawet nie wiem czy sa składki zdrowotne opłacane.
  Poczekaj jeszcze na zdanie innych, takie sa moje przypuszczenia.Pozdrawaim ja i moj 19 tyg bobas

  malgosia i wiercący sie bobasek  #139515

  martaka

  Re: Mam parę pytań

  Cześć Marta!
  Umowa zlecenie niestety nie daje żadnych szczególnych przwilejów. Tylko umowa o pracę i to na czas nieokreślony daje ich trochę, ale też coraz mniej.
  Jeśli chodzi o szpitale, to mój lekarz z kolei odradza Św. Zofię, Karową, Starynkiewicza a poleca Kasprzaka – Instytut Matki i Dziecka, Solec oraz Inflancką. Ja jeszcze się nie zdecydowałam na szpital, więc szczegółów nie znam.

  Zajrzyj na stronę
  Jest to strona fundacji, na której możesz znaleźć opisy i rankingi poszczególnych szpitali. Dziewczyny, które już rodziły najlepiej Ci doradzą, ale zawsze – co kobieta to opinia 🙂 Podobno najlepiej jest pójść do wybranego szpitala do szkoły rodzenia i w miarę możliwości nawiązać kontakt z położną. To ona w czasie porodu jest najważniejsza, nie lekarz.

  Pozdrawiam serdecznie

  Marta K.

  #139516

  voni

  Re: Mam parę pytań

  Witaj!!! Wiesz, ja także pracowałam na umowę zlecenie i niestety muszę Ci powiedzieć, że taka umowa nie zapewnia absolutnie żadnych świadczeń socjolnych. Nawet nie jesteś ubezpieczona, sama musisz się o to zatroszczyć. Obecnie jestem w 31 tyg. i juz dawno dałam sobie spokój z tą pracą. Nie warto się męczyć za psie pieniądze. Pozdrawiam gorąco!!!!

  #139517

  helga

  Re: Mam parę pytań

  To nieprawda. Ja pracuję na umowę-zlecenie i mam ubezpieczenie, poza tym dostanę zasiłek porodowy i przez trzy miesiące od porodu nie muszę świadczyć pracy a i tak mam ubezpieczenie.

  #139518

  marta27

  Re: Mam parę pytań

  Wiem że będę ubezpieczona. Ale od czego zależy ten zasiłek porodowy?

  MARTA27

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close