Mam pytanie

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #14795

  solapp

  Czy lozysko ulozone glowna czescia na przodzie jamy macicy to to samo, co lozysko przodujace?

  Aleksandra i MK (14.08.03)

  #218995

  Anonim

  Re: Mam pytanie

  wg mnie to nie to samo… kiedyś pytałam tu na forum o łożysko na przedniej ścianie… (chyba tak samo jest u Ciebie) i powiedziano mi ze to nie jest to samo… przednia ściana macicy to ta od strony brzuszka..tylna od strony kręgosłupa…a przodujące łożysko oznacza, że jest umieszczone przy szyjce macicy… ale może się mylę…hmmm

  Weronka (termin 6.06.03)  #218996

  solapp

  Re: Mam pytanie

  Aha, dzieki to pocieszajace :)) Pozdrawiam!!

  Aleksandra i MK (14.08.03)

  #218997

  daga25

  Re: Mam pytanie

  Nie, nie masz się czym martwić Ja też mam łożysko na przedniej ścianie i to absolutnie w niczym nie przeszkadza, a łożysko przodujące jest wtedy, kiedy nachodzi na szyjkę. Głowa do góry!

  Daga i Zuzia 3 maja 2003

  #218998

  lea

  Re: Mam pytanie

  To na 100% nie to samo, ja tak miałam i nie było to łożysko przodujące.

  Lea i Mateuszek

  #218999

  solapp

  Re: Mam pytanie

  Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. Dobrze ze jest forum, bo do wtorkowej wizyty, to pewnie bym jeszcze roznosci sobie nawymyslala :))))

  Aleksandra i MK (14.08.03)  #219000

  catty

  Re: Mam pytanie

  To że masz łożysko na przedniej ścianie to nic złego, niedobrze by było gdyby było nisko. Ja też mam łożysko na przedniej ścianie, w dodatku nisko położone.Też się trochę martwię, ale podobno łożysko nisko położone zazwyczaj wędruje później wyżej. A oto co znalazłam na necie nt. łożyska przodującego:
  Łożysko przodujące
  Gdy łożysko umiejscawia się w dolnej części macicy i całkowicie lub częściowo zakrywa jej ujście wewnętrzne, to może być przyczyną krwawień i uniemożliwić poród naturalny. Jeżeli w 16 tygodniu ciąży zrobiłaś badanie USG i powiedziano ci, że łożysko jest nisko umiejscowione, jeszcze nie ma się czym przejmować, bo zdarza się to dość często. W większości przypadków łożysko z czasem przesuwa się ku górze. Kolejne badanie ultrasonograficzne zostanie wykonane prawdopodobnie w 32 tygodniu ciąży. Jeżeli łożysko nadal będzie w dolnej części macicy – wtedy można mówić o łożysku przodującym. Zdarza się to raz na 200 ciąż, raczej rzadko przy pierwszym dziecku, a częściej po operacjach macicy, po zabiegach (np. przerywaniu ciąży).
  Objawem tego powikłania są na ogół nieznaczne krwawienia (spowodowane rozciąganiem się dolnego odcinka ściany macicy), którym nie towarzyszy ból.

  Monika, Marcin i Michałek który nie chce kopnąć swojej mamy (25.08.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close