MATERNA

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #18249

  efka1

  Mam takie pytanie czy któraś z was miała problemy z przyjmowaniem tych witamin, ja od jakiś dwóch dni ( tydzień przyjmowania ) po ok 1 godzinie wszystko zwracam. I własnie nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie toleruję tych witamin. A jak nie te to jakie ?

  Ewa i kruszynka ( 08.12 )

  #257362

  monikaapj

  Re: MATERNA

  biorę Maternę od początku ciązy i włąśnie na początku miałam różne takie hocki – klocki, jak Ty; prawdopodobnie spowodowane rozmiarami tabletki , no i nie można ich łykać na pusty żołądek! Ale przyzwyczaiłam się dor ozmiarów i wszystko gra.
  Alternatywnie można łykać Elevit albo Prenatal.
  Pozdrawiam

  Monika i … (05.10)  #257363

  efka1

  Re: MATERNA

  Mam nadzieję że później będzie lepiej, ale faktem jest że jak mam tą tabletkę połknąć to juz mam odruch wymiotny. A i zawsze ją połykam właśnie po obiedzie.

  Ewa i kruszynka ( 08.12 )

  #257364

  ewa25

  Re: MATERNA

  Ja osobiście mogę jeszcze polecić Feminatal. Co do Materny – moja koleżanka też miała odruch wymiotny i po prostu zmieniła witaminy. Prawda jest taka że wszystkie mają bardzo podobny skład.

  Pozdrawiam
  Ewa 20.08.2003

  #257365

  efka1

  Re: MATERNA

  No właśnie chyba chodzi o ten skład, z tego co wiem to chyba żelazo tak źle na mnie działa.

  Ewa i kruszynka ( 08.12 )

  #257366

  usianka

  Re: MATERNA

  Ewo, ja tez łykałam Materne i tez miałam odruch wymiotny na sam jej widok 😉 Fakt ze łykałam ją w pierwszym trymestrze, w którym miałam troche mdłości, ale po maternie było mi zdecydowanie gorzej. Na opakowaniu jest zresztą napisane że może powodowac nudności…. Mnie poza tym draznił zapach tych tabletek. Teraz łykam Prenatal i mimo identycznej wielkości i kształtu co materna jest o niebo lepiej (a łykac tabletek to ja nie umiem….). Być może któryś ze składników Materny tak na nas działa bo z tego co się zorientowałam to żadne tabletki nie mają tylu mikroelementów co Materna.
  pozdrawiam 🙂

  Usianka i Bąbelek (9.XI.2003)  #257367

  redka

  Re: MATERNA

  Polecam Prenatal:))) Materne tez bralam przez jeden miesiac i czulam sie bleeeee:((( Po Prenatalu nie mam zadnych nieprzyjemnych niespodzianek..Pozdrawiam:)
  Redka i dzidzus (17.11)

  #257368

  usianka

  do Redki 😉

  Qrcze Redka, jakie my podobne jesteśmy w ciąży ;))))
  pozdrawiam

  Usianka i Bąbelek (9.XI.2003)

  #257369

  agmag

  Re: MATERNA

  Spróbuj połykać tą tabletkę podczas jedzenia, np. obiadu. Z łyżką zupy lub czymś na widelcu przechodzi gładko.
  Agnieszka, Hubi (2l.), Córcia (29.11.)

  #257370

  agmag

  Re: MATERNA

  Ja jem Materne i jest OK. Na początku ciąży miałam opakowanie Feminatalu i też było OK. Paradoksalnie na opakowaniu Elevitu jest napisane, że nie powoduje nudności, a ja się po nim źle czułam.
  Musisz wypróbować je sama.
  Agnieszka, Hubi (2l.), Córcia (29.11.)  #257371

  usianka

  Re: MATERNA

  Ja bym raczej sugerowała w trakcie późnej kolacji – żeby ewenetualne nudności już przesypiać. Ja tak robiłam i jakoś się żyło….
  pozdrawiam 🙂

  Usianka i Bąbelek (9.XI.2003)

  #257372

  efka1

  Re: MATERNA

  Bardzo dziekuje za cenne rady .

  Ewa i kruszynka ( 08.12 )  #257373

  jagoda

  Re: MATERNA

  To zalezy od tego czy kobieta ma w ogóle mdłości w ciąży czy nie. Ja przez pierwsze 3 miesiace czułam się fatalnie i wszystko zwracałam, a jak już udało mi się nie zwrócić to dopomagał mi Prenatal:)
  Po nim na 100% miałam wymioty. Witaminy mają specyficzny smak i zapach (a jak już się troszkę rozłożą w brzuszku to mdli strasznie). Nie mogłam wiec przyjmowac żadnych witamin przez pierwsze 3 miesiące (brałam wiec tylko folik) i dopiero ok 4 miesiąca przerzuciłam się na maternę i muszę przyznać że nawet teraz będąc w 8 m-cu, po Maternie strasznie mnie mdli ale udaje mi się to jakoś przetrwać.
  Moja lekarka zawsze mówi, że witaminy biorę dla siebie, dziecko to taki mały pasożycik i jakoś sobie poradzi, wieć łykanie witamin pozwala nam przyszłym mamą na zachowanie formy. Wiec jak nie mogłam brać witamin to nie brałam wiedząc że nie zaszkodzę tym dziecku ale ewntualnie sobie.

  Jagoda i (10 lipca 2003) płeć jeszcze nieznana.

  #257374

  bajdusia

  Re: MATERNA

  Ja nie mogę pić Materny, ale niestety mama zasponsorowała mi opakowanie 100 sztuk więc się męczę. Na początku miałam mdłości po maternie i pare razy zwymiotowałam. Teraz boli mnie po niej głowa. Piję ją ale nie codziennie. Jednak już dłużej nie chce się męczyć i chyba przejdę na Feminatal. Szkoda, bo Materna ma super skład.
  Asia 23.09.03.

  #257375

  kasiaiola

  Re: MATERNA

  To nie przypadek. Ja też nie mogłam brać Materny bo zwracałam. Dostałam Prenatal i było lepiej. Ale wiem że są dziewczyny które nie tolerują Prenatalu a Maternę jak najbardziej tak.
  Ja miałam o tyle dobrze że kupiłam lek od lekarki (prywatna przychodnia – zakładowa) i ona mi to zamieniła na Prenatal właśnie.
  Pozdrawiam

  Kasia mama Oli (17.09.2002)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close