Maz obcokrajowiec

Drogie forumki.

Mam takie pyt. Moj slubny nie jest Polakiem i wlasnie zamierzam zabrac sie za wyrabianie mu dokumentow. Scislej mowiac- pozwolenia na pobyt w Pl, bo on pochodzi z tzw. krajow trzecich.

Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji? Moze mozecie mi doradzic jak przebrnac przez wszystkie procedury szybko i sprawnie.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, ze nie mieszkamy w Pl i chcemy to wszystko zalatwiac przez ambasade. Tu na miejscu w Gr maz ma pozwolenie na pobyt, ale procedury wydawania zielonej karty sa dlugie ( czasami przychodzi np. przeterminowana:)) i sporo kosztuja. Niedlugo zbieram sie do ojczyzny i zamierzam zebrac potrzebne dokumenty. Telefonicznie za duzo wywiedziec sie nie moge niestety- lenistwo urzednikow.

Jesli ktoras z Was moze pomoc rada, to bede wdzieczna:)

Noworodek, niemowlę
Liszajki??
Dziewczyny, mam z moją Frużką problem. Pod noskiem i na nosku zrobiły jej się takie plamy czerwone, szorstkie. Widać, że ją to swędzi, bo rączką pociera nosek.. Smarowałam Purelanem, bo
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Znaczenie zwrotu - w langłidżu - prośba!
Marchewka, nie wywalaj na razie tego postu, pliiis :Niepewny: Czy ktos byłby tak miły i poiwiedział mi co jego zdaniem oznacza zwrot "[B]providing an idiom to express stress[/B]" ? Będe wdzięczna, bo się zaplątałam
Czytaj dalej