Mierzenie temp. u niemowlaka. Czerwone gardło:(

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #57647

  apolosia

  Dziewczyny napiszcie jak zmierzyć temp. u dziecka aby wynik był naprawdę pewny. Jeśli w odbycie, to jak długo trzymać termometr i ile kresek odjąć? Moje skarbki mają w odbycie 37,6 i bardzo sie martwię, co moze im dolegać. Nie mają innych wyraźnie niepokojących objawów, oprócz tego że łzawią im trochę oczy i są lekko marudne. Dwa tygodnie temu dostały lekki katarek, który chyba do końca im nie ustąpił. Wczoraj byłam z nimi u laryngologa, ta stwierdziła że tylko moja jedna cóeczka ma jeszcze katar, Michasia. Ale ona bardzo rzadko kicha, a wydzieliny prawie nie ma, tylko czasem przezroczysta, wodnista. Poza tym doktor stwierdziła że obie mają zaczerwienione gardła. Przepisała jakieś homeopatyczne granulki, ale nie wiem czy to pomoże. Co dawałyście małym kiedy miały zapalenie gardła? Nie wiem ile czasu im dać na zwalczenie infekcji, by potem wprowadzić ewentulanie silniejsze leki. Odpiszcie, proszę.

  Michasia i Dobrusia ( 18.V.2004 )

  #737644

  aneta

  Re: Mierzenie temp. u niemowlaka. Czerwone gardło:(

  Też bym chciała wiedzieć jak długo tą temperatukrę trzeba mierzyć. Też będę czekała na odpowiedzi.

  Mogę Ci tylko powiedzieć, że u niemowlaka temperatura którą należy się martwić to ponad 38st.C. Tak więc chyba nie ma się czym przejmować. Tak mi się przynajmniej wydaje.

  Pozdrawiam!

  Aneta i Maciuś (21.06.2004)  #737645

  shibaa

  Re: Mierzenie temp. u niemowlaka. Czerwone gardło:(

  Czas mierzenia temperatury zależy przede wszystkim od termometru!!!!
  ja mam taki elektroniczny który sam daje sygnał jak już skończy pomiar, są też takie cienkie rtęciowe (ja mam weterynaryjny) przy którym wystarczy minuta, te tradycyjne trzeba trzymać około 5 minut co jest dość trudne u takiego malucha – najlepszy jest taki elektroniczny jeśli chodzi o wygodę i precyzję – można kupić w aptece.
  A co do wyniku pomiaru to od temp.mierzonej w odbycie trzeba zawsze odjąć 5 kresek i to jest dopiero prawdziwy wynik – więc jeśli wynik otrzymujesz z pomiaru 37,6 to w rzeczywistości jest temperaturka 37,1 czym nie należy się martwić bo dzieci mają nieco wyższą temp. ciała od dorosłych – może też być ciepło w domu i dziecko jest po prostu zgrzane.
  Za gorączkę uważa się temp. 38 stopni podczas pomiaru w pupce i dopiero wtedy zaleca sie podawanie leków zbijających temp.
  Co do leków to nie pomog bo nie mam jeszcze doświadczenia w tej kwestii (odpukać obym go nie nabrała:)))

  Agata + Ania 7.09.2004

  #737646

  Anonim

  Re: Mierzenie temp. u niemowlaka. Czerwone gardło:(

  Nie masz co się martwić. Od mierzonej trzeba odjąć 0,5 czyli dzieciaczki mają 37,1. A temperatura u małych dzieci jest o ok 0,5 stopnia wyższa niż u dorosłych, czyli wszystko jest jak najbardziej w normie.


  Ola, Ulcia (8m) i starania 🙂

  #737647

  asp

  Re: Mierzenie temp. u niemowlaka. Czerwone gardło:(

  Jak mierzysz w pupci to odejmujesz 5 kresek. Tak więc wychodzi na to że mają 37,1. Ja zawsze trzymałam tak długo jak przestała rosnąć. Trwało to tak około minuty.
  A jeśli chodzi o zapalenie gardła to nie potrafię Ci pomóc.
  Zyczymy dużo zdrówka

  Aga & Julka (02.08.03)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close