Mięśniaki macicy

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #56965

  marcysia

  Pytam w imieniu koleżanki, u której stwierdzono 3 mięśniaki w macicy, największy ok. 5 cm, 2 mniejsze, lekarz stwierdził, że najlepszym sposobem jej usunięcie macicy. Koleżanka ma dopiero 35 lat i to chyba byłoby drastyczne posunięcie. Czy wiecie coś o innych sposobach leczenia? ( Do tej pory leczono ją tylko tabletkami anty, ale efekty znikome) Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
  Marcysia

  #728981

  gablysia

  Re: Mięśniaki macicy

  BRRRRRRRRRR jak słysze takie diagnozy lekarskie to mi się niedobrze robi. Mięśniaki owszem są bardzo wielką przeszkodą w zajściu w ciążę, ale nie oznaczaja ostatecznie że trzeba wyciąć macicę. Robi się owszem takie zabiegi u osób które mają już dzieci i ich więcej nie chcą, ale wtedy jest konieczność brania leków z hormonami do końca życia.
  Jeżeli twoja koleżanka powie lekarzowi, że chce mieć dzieci, to lekarz zacznie myśleć inaczej. Bo usunięcie macicy to najprostszy sposób z możliwych.
  Należy wtedy wykonać histeroskopię, ocenić jak umiejscowione sa te mięśniaki i podczas tej histeroskopii połączonej z laparoskopią mięśniaki usuwa się chirurgicznie. W ten sposób usuwa się i małe i duże mięśniaki. Twoja koleżanka ma dość duże mięśniaki ale sama leżałam w szpitalu z dziewczyną, która miała mięśniak jak dłoń i udało się lekarzom go wyciąć.
  Ponadto przy mięśniakach często jest możliwość zajścia w ciążę, ale przez to, że macica powiększa się w nienaturalny sposób mięśniaki przeszkadzają w donoszeniu ciąży.
  Pozdrawiam.  #728982

  kasia888

  Czy mięśniaka można leczyć farmakologicznie, czy lepiej od razu go usunąć? słyszałam, że przez to można mieć problemy z zajściem w ciąże ;(

  #728983

  dobrawka1234

  Przecież my tutaj, na forum nie możemy odpowiedź na takie pytania. Lekarz musi zdecydować jak należy postąpić z mieśniakiem i to on wie, jak w generalnie postępuje w takim przypadku.

  #728984

  dana82

  Powiem Wam szczerze, że czasami warto wziąć sprawy w swoje ręce i poczytać na temat alternatywnych metod leczenia. Moim zdaniem operacja powinna być ostatecznością, warto zdecydować się na leczenie farmakologiczne, można też zasięgnąć opinii kliku specjalistów. Z tego, co wiem obecnie jest dostępna nowa metoda usuwania mięśniaków bezinwazyjna, ale to nowość, także jest droga.

  #728985

  kasia888

  Nie chodziło mi o poradę lekarską, pytałam, bo może któraś z Was miała podobny problem. Masz rację Dana, warto zasięgnąć opinii kilku lekarz i tak właśnie zrobię. Jeżeli chodzi o nieoperacyjne usuwanie mięśniaków, to słyszałam o niej, chyba tylko w Warszawie przeprowadzają takie zabiegi, sprawdzałam koszty są wysokie – 7500 zł.  #728986

  deborah

  Zamieszczone przez kasia888
  Nie chodziło mi o poradę lekarską, pytałam, bo może któraś z Was miała podobny problem. Masz rację Dana, warto zasięgnąć opinii kilku lekarz i tak właśnie zrobię. Jeżeli chodzi o nieoperacyjne usuwanie mięśniaków, to słyszałam o niej, chyba tylko w Warszawie przeprowadzają takie zabiegi, sprawdzałam koszty są wysokie – 7500 zł.

  Zrobiłaś coś z tymi mięśniakami?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close