Mleko krowie w złobkach – norma od roczku?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #65548

  kotagus

  Myślimy nad tym, żeby Mati od września poszedł do żłobka. Obejrzeliśmy jeden, popytaliśmy… I zaskoczyło nas to, że dwa razy dziennie w menu jest jedzonko na mleku krowim. Najczęściej na sniadanie zupa mleczna i potem jakiś deser typu budyń. Myślałam, że standartem wg zaleceń pediatrów jest mleko modyfikowane do trzeciego roku zycia.
  Ponieważ Mati wciąż mleka nie jada – jest na Bebilonie Pepti – to rozwiązaniem żłobka jest sugestia, żebym przynosiła własne śniadania i desery!!! A przecież mógły mieć zupę mleczną na swoim mleku i nie czułby się wyalienowany ( o ile taki maluch doświadcza już takich emocji), ale żłobek tego nie praktykuje…

  A jak z mlekiem jest w znanych Wam żłobkach?

  Mati 01.04 Marta 04.05

  #835009

  anusia1980

  Re: Mleko krowie w złobkach – norma od roczku?

  Witam! ja też myślę o żłobku ale jeszcze sie nie dowiadywałam bo dopiero po wakacjach mam zamiar szukać pracy więc mam jeszcze czas. Ja dopiero od miesiąca nie karmie Patryka piersią a gdy skończył rok daje mu kaszki te na wodzie ryżowe albo przenne a od 2 miesięcy daje mu mleko łaciate ale nawet ostatnio zastanawiałam sie czy nie powinien pić chociaż raz dziennie jakiegoś mleka modyfikowanego. A pytałaś w jakimś innym żłobku może tam jest inaczej z tym jedzeniem bo ja myślę że mogą być z tym związane jakieś emocje

  Anka i Patryk 29.07.2003  #835010

  fr-ania

  Re: Mleko krowie w złobkach – norma od roczku?

  W żłobku, do którego będzie chodzić od września Szymek też normą jest podawanie mleka krowiego.
  Jeżeli dziecko jest alergiczne, to oni dostosowywują menu dla takiego malucha i nie traktują jako problem.

  Myślę, że mogłabyś jeszcze raz spróbować dogadać się z kierownikiem i ewentualnie powiadomić, jakie rozwiązanie by Cię satysfakcjonowało.

  POWODZENIA.

  Ania+ Szymek (tuż tuż 10 miesięcy)

  #835011

  cszynka

  Re: Mleko krowie w złobkach – norma od roczku?

  MOja Ola od września chodzi do żłobka i jest na diecie bezmlecznej. Wygląda to tak, że jej dieta jest już na tyle urozmaicona, że bez mleka w żłobku wytrzyma, a jej (i kilku innym dzieciom) nie zabielają zupek, chlebek jest z margaryną, nie ma budyniu tylko kisiel, nie ma danonków tylko jabłko itp. Nie jest to najmłodsza grupa, ale odniosłam wrażenie, że u nas maluchy (te butelkowe zwłaszcza) w najmłodszej grupie dostają mleko modyfikowane. Nie oczywiście jakieś „kombinowane” typu dla alergików, ale takie zwykłe, ogólnie dostępne. Popytaj dokładniej. Teraz są takie czasy, że uwzględniają dietę u maluchów. Tym bardziej, że nie wymagasz nie wiadomo czego ale poprostu mleka modyfikowanego.
  Powodzenia

  Ola (06.01.2003)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close