MMR

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #105144

  anecia

  Moja młodsza córka (1,6) nie była jeszcze szczepiona na MMR. Całą zimę przechorowała (katar, kaszel) i nie było jej kiedy zaszczepić. Poza tym ma ewidentną alergię na białko jaja (bardzo czerwone policzki i wysypka na rękach) i po prostu boję się ją zaszczepić. Alergolog mówi, żeby poczekać do 2 rż a pediatra mówi, że w każdej szczepionce jest białko jaja i żeby parę dni przed i po szczepieniu podać córce Zyrtec.

  Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Starsza córka (też alergiczka) była szczepiona na wszystko zgodnie z planem i nigdy nie było żadnych problemów.

  #3743817

  lilavati

  Oznacz swoiste przeciwciała IgE na białko jaja kurzego – to wiele wyjaśni – takie miałam zalecenie od alergologa nim szczpiłam swoich synów na te choroby – od wyniku było uzależnione czy szczepimy czy nie szczepimy, a jak szczepimy to czym szczepimy i gdzie szczepimy ambulatoryjnie/szpitalnie.
  Moi synowie ostatecznie zaszczepieni Priorixem bez wyraźnych u nich działań ubocznych-właściwie to jedno ze szczepień które zewnętrznie znieśli najłagodniej.
  Trafnego wyboru i ewentualnie spokojnego szczepienia życzę  #3743818

  anecia

  Właśnie niedawno Marta miała robione IgE, ale chyba na mleko. Nic jej specjalnie nie wyszło. Zadzwonię, może mi w rejestracji udostępnią wyniki badań. dzięki za poddanie pomysłu. Szkoda, że wcześniej nie zadałam tego pytania, bo dzisiaj Martusi pobierali krew, ale na co innego.

  Z drugiej strony jednak, od czego jest alergolog? Czy ja wszystkiego muszę dowiadywać się na forum???

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close