mój 10-miesięczny maluszek ssie kciuk – POMOCY!

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #105385

  inez1303

  Bartuś ma 10 miesięcy do niedawna na piersi, a mimo to od dłuższego czasu ssie kciuk gdy jest śpiący – smoczek nic nie pomaga Bartek jest ich zadeklarowanym przeciwnikiem. Smoczek tylko do zabawy – a jak chce spać to paluch do buzi i heja … jak mogę go tego oduczyć?
  Zaznaczam tylko że ssanie kciuka nie jest spowodowane brakiem piersi, ponieważ gdy jeszcze go przystawiałam to i tak ssał paluszek.

  #3759764

  anecia

  Moja 20-miesięczna córka ssie kciuk i powiem szczerze, że w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie muszę wstawać do niej w nocy tak jak to robiłam przy starszej jak chciała smoka. Dzieci są różne i przyzwaczają się do różnych rzeczy w różnym stopniu. Nie ma co panikować. Młodsza córka ssie kciuk tylko wtedy jak coś chce (jeść, spać, pić), dzięki temu wiem, co mi chce powiedzieć. Starsza powoli uzależniała się od smoka i w pewnym momencie musieliśmy smoka wyrzucić. Reasumując dla mnie lepszy jest kciuk niż smok.  #3759765

  inez1303

  Mimo wszystko wolałabym aby nie ssał – paluszek jest poobgryzany i zaczerwieniony … nawet paznokieć mu się na kciuku rozdwaja. Podczas ssania przygryza go sobie ząbkami aż mu się małe ranki porobiły…

  #3759766

  anecia

  Ja też wolałabym , żeby nie ssała,ale wg w takim wieku niewiele da się zrobić, niestety. U nas też był problem z zaczerwienionym paluszkiem z z jakąkolwiek ranką, bo przy ssaniu palca łatwo może dość do zakażenia. Stosowaliśmy Rivanol i jakieś maści na receptę. Wiesz, chodziło mi o to, że z dziećmi są tak różne problemy, że ssanie paluszków to przy nich małe piwo. Nie stresuj się tak bardzo, bo dziecko coś musi z rączkami robić, a że possie sobie coś czasem… Widocznie to jest bardzo przyjemne.

  #3759767

  rea

  Znam dziewczynkę, która ssała kciuk do 4 klasy podstawówki. Paznokcie miała zniekształcone i cały czas namoknięte. Do tego krzywy zgryz. Ja bym próbowała jakoś ją odzwyczaić..:Hmmm…:

  #3759768

  rena12

  znam bardzo osobiście takich co do 18tki w sytuacja ch styresowych kciuk w dziób i do podusi  #3759769

  inez1303

  ojejku … toście mnie teraz nastraszyły 😉 … muszę coś wykombinować … może babcine sposoby pomogą no wiecie – palec w pieprz czy inne paskudztwo 🙂 może poskutkuje , wiem ze Bartek ma jeszcze czas na oduczanie się złych nawyków, ale wychodzę z założenia że im wcześniej tym lepiej.

  #3759770

  rea

  Działaj kochana, działaj 🙂 my niedługo będziemy rezygnować ze smoczka, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać… :Hmmm…:

  #3759771

  inez1303

  Ze smoczkiem nigdy nie miałam problemu bo moje dzieciaczki nigdy ich nie chciały… trzymam kciuki za odsmoczkowanie. 🙂 pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close