mój sposób na obolałe piersi

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11749

  ewaz

  Słyszałam wiele o obolałych piersiach, ale mnie ta dolegliwość nie straszna. Zaraz po porodzie zakupiłam w szpitalu maść na piersi o nazwie PureLan 100 z firmy Medela. Stosowałam ją właściwie zapobiegawczo bo jest wygodna – nie trzeba jej zmywać przed karmieniem. Piersi nie bolały mnie w tym okresie ponieważ mały ssał spokojnie i najadał się do syta.
  Problem zaczął się w momencie gdy Mateusz nauczył się przeciągać z brodawką w buzi, przy czym bardzo zależało mu na tym, aby jej nie wypuścić. Ciągle stosowałam maść ale nie bardzo pomagało.
  Teraz myję piersi 2 razy dziennie samą wodą i raz na jakiś czas smaruję brodawki oliwą z oliwek.

  Mimo że mały nauczył się już odpychać ręką od mojej piersi i oczywiście nie puszczać przy tym brodawki – moje piersi są w całkiem dobrym stanie (oprócz oczywiście ich kształtu, ale to już inna historia.)

  Ewa i Mati 02.10.2002r.

  #183285

  helga

  Re: mój sposób na obolałe piersi

  Stosowawał tę maść medeli, smarowałam oliwa z oliwek, wietrzyłam, masowałam, nacierałam bepanthenem (maścią i kremem), używałam laktatora i wszystkiego, co jest możliwe. Nic mi nie pomogło…

  Helga i Chłopaczek słodki jak nie wiem co!  #183286

  majab

  Re: mój sposób na obolałe piersi

  A mi sie po prostu wydaje, ze kazda z nas ma „inne ” brodawki. Ja na przyklad nie mialam na szczescie zadnego problemu z piersiami a karmie mala nadal. Natomiast wiele kobiet mimo prawidlowego przystawiania, wietrzenia i uzywania roznych masci ma obolale piersi. Wiem ze to nie jest pocieszenie ale tak juz jest 🙂

  Iwona i Majka (07.05.02)

  #183287

  helga

  Re: mój sposób na obolałe piersi

  Zgadzam się z Tobą. tez wydaje mi się, że jednym karmienie nie sprawia problemu wcale , a innym może sprawiać przez cały czas trwania.

  Helga i Chłopaczek słodki jak nie wiem co!

  #183288

  Anonim

  Re: mój sposób na obolałe piersi

  A co byś powiedziała na to, jak Twój mały by się przeciągał z brodawką w buźce, w której są dwa ostre jak brzytew zębolki hi hi hi?

  Asia i Julia (5 m-cy)

  #183289

  olenka-p

  Re: mój sposób na obolałe piersi

  zgadzam się, chyba nawet wiem czym to wytłumaczyć. moim zdaniem istotnym czynnikiem jest to, czy brodawki są „wklęśnięte” czy nie. jeśli ktoś ma z natury wystające brodawki to przez całe życie zdążyły sie przyzwyczaić do drażnienia (stanikiem, ubraniem, itp) i nie są takie wrażliwe. ja zawsze miałam wklęśnięte i mam straszne problemy z karmieniem (popękane, krwawiące brodawki) – karmię przez kapturki już od miesiąca, co jakis czas (jak tylko „wyleczę rany”) próbuję karmić normalnie, ale po 2-3 razach brodawki znowu wyglądają jak po bitwie, mimo, że wszystko robię prawidłowo. moim zdaniem są po prostu nieprzyzwyczajone i trudno im będzie przywyknąć do takiego brutalnego traktowania. dobrze że kapturki się sprawdzają i mały zdrowo rośnie!
  pozdrówka,
  olenka & tygrysek-adaś (5,5tygodnia)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close