moja dzidzia

Witam,mam taka dziwna sytuacje,jestem z dziewczyna ktora jest jeszcze mezatka bo nie wzieli rozwodu i bedziemy mieli dziecko,zastanawia mnie teraz jak bedzie z nazwiskiem dziecka? czy bedzie ono moglo je miec po mnie??czy wystapia jakies problemy urzedowe?? bardzo prosze o jakies porady

8 odpowiedzi na pytanie: moja dzidzia

zuzel Dodane ponad rok temu,

Jeżeli matka dziecka jest mężatką, to “z automatu” przyjmuje się, że ojcem dziecka jest jej mąż. Przy zawieraniu małżeństwa matka określała w urzędzie jakie nazwisko będą nosiły jej dzieci. Takie nazwisko dostanie też to dziecko.
Z tego co wiem, to musisz udowodnić swoje ojcostwo (przed sądem jeśli mnie pamięć nie myli) i chyba dopiero wtedy można zmienić nazwisko na Twoje.

koleta Dodane ponad rok temu,

Dziecko dostaje “z automatu” nazwisko męża Twojej partnerki. Jeśli chcesz, by maluszek nosił Twoje nazwisko – Twoja dziewczyna powinna założyć sprawę o zaprzeczenie ojcostwa jej męża.

rybcia Dodane ponad rok temu,

Dokładnie tak jest, trzeba założyć sprawę w sądzie.

cukierkova Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez marcel4mg:Witam,mam taka dziwna sytuacje,jestem z dziewczyna ktora jest jeszcze mezatka bo nie wzieli rozwodu i bedziemy mieli dziecko,zastanawia mnie teraz jak bedzie z nazwiskiem dziecka? czy bedzie ono moglo je miec po mnie??czy wystapia jakies problemy urzedowe?? bardzo prosze o jakies porady

jesli urodzi dziecko jeszcze jako zona tamtego to dziecko niestety bedzie nosiło jego nazwisko. On sie najpierw Np, przy rowzwodzie olub najlepiej wczesniej( od razu jaK SIE DZIEC URODZI ) SKLADA JAKIES TAM PAPIERY ODNOSNIE ZZECZENIA SIE OJCOSTWA I DOPIERO JWTEDY JAK DZIECKO FORMALNIER NIE BEDZIE MIAŁO OJCA TY BEDZIESZ MÓGL STARAC SIE O PRZYZNANIE OJCOSTWA TOBIE.

zinke Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Rybcia:Dokładnie tak jest, trzeba założyć sprawę w sądzie.

dokładnie
i jeszcze 365 dni po rozwodzie dziecko przyjmuje nawisko męża matki

pszczolka-maja Dodane ponad rok temu,

Na Twoim miejscu bym się pospieszyła z tym załatwianiem papierów, bo potem możesz mieć problemy z nazwiskiem dziecka.

mimi Dodane ponad rok temu,

To jest tak jak u mnie dokładnie.
Rozwód miałam orzeczony w styczniu tego roku a urodziłam synka w czerwcu tez tego roku i dlatego że nie upłynęło minimum 300dni od rozwodu mój syn ma nazwisko mojego byłego męża.
Po porodzie złożyłam do sądu pozew o zaprzeczenie ojcostwa mojego byłego męża i teraz 15 grudnia była sprawa (formalność).
po 3 tyg od sprawy wyrok się uprawomocni i wtedy z papierami idziemy z ojcem mojego synka do
Urzędu Stanu Cywilnego i wtedy może dopiero uznać swojego syna 🙂
Jak coś to napisz na PV to mogę Wam nawet przesłać wzór pozwu :Kciuki:

mimi Dodane ponad rok temu,

Można jeszcze tak że jak ona będzie po rozwodzie
to możesz wziąć ślub z tą dziewczyną zanim urodzi się dziecko to wtedy
będzie miało twoje nazwisko :Kciuki:

Znasz odpowiedź na pytanie: moja dzidzia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szkolniaki
Jak wygląda kontrola nad opuszczaniem przez dzieci szkoły....
Opowiem Wam co przydarzyło nam się w poniedziałek. Nina w poniedziałki kończy zajęcia po kółku plastycznym, o 16.15. Przyszliśmy po nią ok 16.17, w szkole pusto, w świetlicy kilkoro dzieci z Niny
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Zulka
Dzisiejsza sesja. [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia4.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia5.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia6.jpg[/IMG] [IMG]http://www.scarletgallery.republika.pl/forum/zuzia7.jpg[/IMG]
Czytaj dalej