Moje dziecko chce być tylko ze mną

Witam
Mam problem z moim synkiem. Malec chce być tylko ze mną już jak miał pół roku płakał na widok obcych, a teraz od tygodnia akceptuje tylko mnie (obecnie ma rok i dwa miesiące). Płacze nawet u osób które widzi codziennie w momencie gdy ja wychodzę. Trudno jest mi tą sytuacje określić nie wiem czy tylko przy mnie ma poczucie bezpieczeństwa czy ma ze mną tak silną więź. Jest mi ciężko, bo nie mogę się bez niego gdziekolwiek ruszyć. Nie wiem jakie metody zastosować, aby zmienić tą sytuacje. Proszę o rady

6 odpowiedzi na pytanie: Moje dziecko chce być tylko ze mną

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Niedługo mu przejdzie – taki etap.

Dowiedz się, czy płacze tylko w czasie gdy widzi, że wychodzisz, czy potem też jest problem…

Moim pomagało tłumaczenie, że zaraz wyjdę, dziecko wtedy pobawi się z ciocią/zje obiad/cośkolwiek i jak skończy to ja już wrócę.
Działało nawet jak na cały dzień do pracy szłam – tylko musiałam cały dzień po kolei tłumaczyć :Rogaty:

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

u mojego ten etap trwa odkąd zaczął raczkować :Śmiech:
wszędzie za mną,jak wychodzę z domu to nie robię tego na jego oczach bo jest okropny płacz,ryk,krzyk itp.
Wychodzę jak nie widzi i nie ma płaczu
w domu chodzi wszędzie za mną,ale wiem że tak sie zachowuje bo ze mną jest cały dzień i jest przyzwyczajony do mojej obecności 😉 nie wiem co będzie jak pójdzie do przedszkola… :Hmmm…:

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez calineczkaa:u mojego ten etap trwa odkąd zaczął raczkować :Śmiech:
wszędzie za mną,jak wychodzę z domu to nie robię tego na jego oczach bo jest okropny płacz,ryk,krzyk itp.
Wychodzę jak nie widzi i nie ma płaczu
w domu chodzi wszędzie za mną,ale wiem że tak sie zachowuje bo ze mną jest cały dzień i jest przyzwyczajony do mojej obecności 😉 nie wiem co będzie jak pójdzie do przedszkola… :Hmmm…:

ja pracowałam, dziecko od 8 mż było oddane do opiekunki (zawożone do niej na 8 godz.) i miałam parę lat TYLKO MAMA, tata mógł nie istnieć

magda-99-go2-pl Dodane ponad rok temu,

skąd ja to znam moja córka ma 2, 5 roku i tez ciągle mama mama , nawet do łazienki muszą z nią iść jedyna osobą z ktorą moze zostać jest moja mama:) myśle ze to minie 🙂

mimbla Dodane ponad rok temu,

Ha, a u mnie zupełnie na odwrót. Mój synek w ogóle do szczęścia nie potrzebuje mamy ani taty. Nie boi się obcych wręcz do nich lgnie i jest wyraźnie niezadowolony że mama odbiera go i zabiera do siebie. Martwię się tym bardzo i smucę bo nie wiem czy on mnie w ogóle kocha. Nie biję, nie krzyczę, ma wszystko o czym taki maluszek może zamarzyć, przytulamy się dużo i całujemy ale i tak za mną nie tęskni. Gdy wyjechałam na parę dni i zostawiłam go z babcię (rzadko widywaną) to nawet nie zauważył że mama zniknęła, nie zapłakał, nie zawołał a jak przyjechałam nawet nie przerwał zabawy żeby się przywitać.
Cieszcie się dziewczyny że dzieci do was lgną bo chyba większym problemem jest jak nie lgną wcale. 🙁

narcowa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mimbla i Ciami:Ha, a u mnie zupełnie na odwrót. Mój synek w ogóle do szczęścia nie potrzebuje mamy ani taty. Nie boi się obcych wręcz do nich lgnie i jest wyraźnie niezadowolony że mama odbiera go i zabiera do siebie. Martwię się tym bardzo i smucę bo nie wiem czy on mnie w ogóle kocha. Nie biję, nie krzyczę, ma wszystko o czym taki maluszek może zamarzyć, przytulamy się dużo i całujemy ale i tak za mną nie tęskni. Gdy wyjechałam na parę dni i zostawiłam go z babcię (rzadko widywaną) to nawet nie zauważył że mama zniknęła, nie zapłakał, nie zawołał a jak przyjechałam nawet nie przerwał zabawy żeby się przywitać.
Cieszcie się dziewczyny że dzieci do was lgną bo chyba większym problemem jest jak nie lgną wcale. 🙁

Moja też kiedyś miała etap,że płakała jak widziała że wychodzę,trochę to trwało,potem się przestawiła zdecydowanie na plus:)
Mogłam ją zostawiać z bliskimi których znała i np.wyjść spokojnie na zakupy,jak wracałam to była szczęścliwa,ale i zdarzało się ,że np:od cioci wyjść nie chciała.
Dla mnie to,,że dziecko nie boi się z kimś zostać kiedy nie ma w pobliżu mamy ,taty to nie problem to duży plus.

Czasem trzeba gdzieś wyjść bez dziecka choćby do pracy ,albo do sklepu ,i lepiej jest wyjść ze świadomością,że dziecko nie będzie się smucić jak mamy nie będzie,niż zostawiając zapłakanego,nieszczęsliwego malucha:)

Znasz odpowiedź na pytanie: Moje dziecko chce być tylko ze mną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
jakie buty do tej kiecki na wesele?
jakie buty do tej kiecki na wesele? [IMG]http://www.danisewicz.home.pl/danvera/aukcje/sk31/sk31_14.jpg[/IMG] wiem, że sandały by były ok ... no ale podeptają mi paluchy ... :Stres: wolałabym jakies z zakrytymi palcami ale jakie?? macie jakiś pomysł?
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Siusianie-poradzicie?
Młoda wstrzymuje bardzo długo siusiu. Potrafi nie sikać przez ponad pół dnia. W nocy nie siusia a jak wstaje rano też nie chce, dopiero około 10.00. Martwie się, że może
Czytaj dalej