Moje dziecko jest strasznie nerwowe

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #71747

  kas28

  Drogie koleżanki, pomóżcie co mogę zrobic. Mój 17-to miesieczny synek jest bardzo nerwowy. Za kazdym razem jak tylko mu sie czegoś zabroni to strasznie się wzburza, napina, okropnie krzyczy a nawet rzuca tym co ma pod ręką. Jest bardzo uparty i często bardzo ciężko jest mu wytłumaczyć, że mu tego czy tamtego nie wolno. Jak go tego oduczyć. Jak do tego dotrzeć. Co Wy wtedy robicie. Nie należę do osób, które bija dzieci i tego nie popieram, więc można jakos mu to wytłumaczyc, ale jak. Czekam na każdą radę.
  Kasia i 17-to miesięczny Danielek

  #931632

  elik

  Re: Moje dziecko jest strasznie nerwowe

  Niektore dzieci maja taki temperament, ze wydaja sie strasznie nerwowe. Jeszcze nie umieja panowac anad emocjami i nie wiedza jak je rozladowac. Radza sobie jak umieja – czyli wsciekaja sie, rzucaja przedmiotami.
  Co mi przychodzi do glowy (i co ja robilam) to unikanie zjec, ktore nadmiernie pobudzaja czy wywoluja u dziecka silne emocje. Zelazna konsekwencja w zakazach, bez krzykow i nadmiernego tlumaczenia – lepiej wtedy dziecko zainteresowac czyms innym, skierowac jego uwage w inna strone, odizolowac od przedmiotu wzbudzajacego taikie emocje. JAk chce bic – przytrzymac raczki, jak czyms rzucac, to zatrzymac reke zanim rzuci i pokazac, ze powinien polozyc itd, itd.
  W sumie to pewnie malo pocieszajace – po prostu kupe pracy jest z „nerwuskami”

  e i antek 20,5 mies

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close