Moje dziecko ma arytmię – pomóżcie

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #45842

  domi

  Kochane Mamusie.
  Mam problem z moją Malutką – podczas USG robionego przez dr Roszkowskiego nie mógł się on dopatrzyć odejścia aorty i polecił nam zrobienie badania echo serca płodu. Wczoraj właśnie byliśmy na tym badaniu i – dzięki Bogu – została wykluczona jakakolwiek anatomiczna wada serca, natomiast okazało się, że maleństwo ma arytmię, która konkretnie przejawia się w dość licznych, dodatkowych skurczach, które zaburzają rytm serca.
  Z rozmowy z lekarzem wynika, że generalnie ta arytmia, to w sumie nie jest wielki problem, mogą być trzy powody jej występowania: 1. mogę mieć niedobory magnezu i potasu i to zakłóca pracę serca małej, 2. mogę mieć jakąś ukrytą infekcję 3. dziecko może po prostu tak mieć i już, taka jej uroda. Dostałam stos badań do zrobienia; jeżeli to nie infekcja, to muszę teraz przez 4 tygodnie brać preparaty magnezu i potasu i za 4 tygodnie kontrola, czy ustąpiło, a jeżeli to infekcja, to będę musiała ją leczyć. W czasie ciąży lub po urodzeniu arytmia może zniknąć, ale nie musi; trudno powiedzieć. Obawiam się tylko, bo ten stan teoretycznie może się pogłębić, ale z drugiej strony, ona może tak po prostu reagować – może mieć taką fizjologię i już; zresztą układ krwionośny dziecka jest jeszcze niedojrzały i mogą występować zakłócenia, które mogą zniknąć po urodzeniu. Tak czy inaczej, jest to wskazanie do konsultacji kardiologicznej po urodzeniu się dziecka.
  Martwię się tym trochę, mimo, że słowa lekarza mnie raczej uspokajają i w związku z tym chciałabym zapytać, czy któraś z Was ma lub miała podobną sytuację i jak się sprawa skończyła. Będę Wam bardzo wdzięczna za informacje.

  Buziaczki,

  Dominikka +

  #594935

  edysia

  Re: Moje dziecko ma arytmię – pomóżcie

  Hej głowa do góry!
  Moja koleżanka jak była w ciązy miała dokładnie to samo co ty, czyli lekarz stwierdził arytmie u jej dzidziusia. Brała Materne ( witaminy ) od poczatku ciązy więc magnez i potas miała w normie co zresztą badaniapotwierdziły.
  Dostała lek, na zasadzie natybiotyku który brała przez chyba 2 tygodnie jak dobrze pamietam i serduszko dzidzi wyzdrowiało !
  Więc głowa go góry, wszystko bedzie dobrze !
  Buziaczki

  Edysia z  #594936

  domi

  Re: Moje dziecko ma arytmię – pomóżcie

  Dzięki za słowa otuchy
  U mnie nie chodzi raczej o brak pierwiastków, bo moja ginekolog powiedziała, że nie mam objawów klinicznych niedoboru magnezu czy potasu, ale na wszelki wypadek dostałam preparaty. Możliwe, że jest jakaś infekcja – będę robić badania. Czy u Twojej koleżanki stwierdzono jakąś konkretą infekcję, czy brała antybiotyk zapobiegawczo?

  Dominikka +

  #594937

  edysia

  Re: Moje dziecko ma arytmię – pomóżcie

  Wiesz ja nie pamiętam dokładnie jak i co, bo to było 3 lata temu !
  Dostała jakis lek leczący serduszko dzidzi, tyle pamietam i chyba to nie była infekcja, ale dziecko wyzdrowiało i wszystko było dobrze, teraz mała ma prawie 4 latka i chowa sie zdrowo.
  Buziaczki

  Edysia z

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close