Moje dziecko nie rozstaje się z tabletem.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)
 • Autor
  Wpisy
 • #122193

  mamuskana102

  Drogie mamuśki, pomóżcie!
  Moja 6 letnia córka dostała od dziadków tablet, niestety nic nie wiedziałam, że mają taki prezent na myśli. Zosia, moja córka jest ich jedyną wnuczką, więc reszty możecie się domyśleć same.. Nigdy wcześniej nie było „problemu z prezentami”. Ale może wrócę do tematu. Wiadomo dzieci szybko orientują się w takich nowinkach i niestety moje dziecko ciągle ogląda teraz bajki, gra w najróżniejsze gry. Kiedy próbujemy z mężem „zabrać” jej tablet wybucha wielki płacz, lament, bo przecież „to jest mój prezent”… Zosia nie ma problemów z nauką i oczywiście chcę żeby tak zostało, jednak sądzę, że długie przesiadywanie z tabletem może jej tylko zaszkodzić, niszczy wzrok i przede wszystkim marnuje czas.. Coraz mniej chce wychodzić na dwór, na plac zabaw, tylko tablet i tablet…. Macie jakieś pomysły żeby „odciągnąć” ją od tego urządzenia??

  Pozdrawiam!

  #5782138

  halinasuperdziewczyna

  Ciesz sie ze to tablet, a nie np. zapalniczka. Wiesz ile rzeczy moglby podpalic? To bybylo o wiele gorsze dla was wszystkich.  #5782139

  monikachorzow

  mam pomysł – u nas skutkuje – jasne ustalenie zasad używania tableta. np codziennie od 18.00 do 19.00 ma urządzenie do dyspozycji .po tym czasie oddaje do depozytu. i koniec….. nie pisz tylko,że się nie da,że jest bunt itp….. owszem zawsze jest próba naciągania ale jak nie popuścisz to się przyzwyczai. nie dopuszczaj do sytuacji,że musisz „zabrać tableta”.córka ma Ci go oddać wg waszych ustaleń. bo to nie jest tak,że jej zabierasz prezent tylko ograniczasz jego używanie…
  mój młody ma w tygodniu zakaz tableta,laptopa , konsoli oraz internetu w komórce,chyba,że zasłuży to wtedy na naszych wyjątkowych zasadach . jak w piątkowe popołudnie ma zrobione lekcje,jest przygotowany do szkoły na poniedziałek,ma pokój posprzątany -dostaje zielone światło -może grać,oglądać itp. oczywiście nie ma opcji,że siedzi cały dzień ,są spacery,posiłki ,wyjścia ,gdzie tez musi rozstać się ze swoją „zabaweczką”. w niedzielę wieczorem znów sprzęt wraca do depozytu a z komórki net znika .

  wszystko się da….

  #5782140

  felicjabocham67

  Nie możecie ulegać, bo to prowadzi do tego, że dziecko wejdzie wam na głowę. Jasne i uczciwe zasady.

  #5782141

  katarzyna-zet

  Dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie córce jakiegoś zajęcia, które może stać się dla niej pasją. Bardzo skutecznym rozwiązaniem mogą być wspólne wyjścia na spacer, basen, rower, rolki itd.. Ważne dla dziecka jest by spędzać jak najwięcej czasu z rodzicami a wspólne spędzanie wolnego czasu daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, uświadamia dziecku, że jest dla Was, rodziców ważne. Na pewno musicie dużo rozmawiać z dzieckiem, tłumaczyć, że takie „cuda techniki” z pewnością ułatwiają życie ale trzeba rozsądnie z nich korzystać. Pozdrawiam.

  #5782142

  mamuskana102

  Opowiedziałam znajomej o tym forum i poprosiła mnie by przedstawić Wam jej problem, a mianowicie chodzi o przeklinanie jej 4,5 letniego syna… Co powiecie na ten temat?? W imieniu koleżanki serdecznie dziękuję! 🙂  #5782143

  katarzyna-zet

  Przede wszystkim nie można się śmiać kiedy dziecko używa takich słów. Może warto porozmawiać o tym, że rodzice nie akceptują takich słów, nie podobają im się. Polecam do przeczytania książkę „Grzeczne dziecko. Jak ustalać zdrowe granice i wspierać samodzielność” (autor: Brazelton Thomas B., Sparrow Joshua D.; wyd. GWP), na str 168-170 jest opisany ten problem. Powodzenia!

  #5782144

  katarzyna-zet

  Proponuję również stworzenie z dzieckiem wspólnej planszy pozytywnych słów, które będą używane zamiast przekleństw. Rodzice piszą słowa, wyrażenia, dziecko może pomalować planszę. Kiedy dziecko jednak przeklnie, idziemy do planszy, tłumaczymy dziecku, że „to słowo” bardzo nam się nie podobało, jednak może użyć innego wyrażenia, które pokazujemy dziecku i odczytujemy je wspólnie… W książce „Dzieciozmagania. Z maluchem przez pierwsze pięć lat.” K.Cooke (s.463-464) jest opisany ten problem.

  #5782145

  klara

  Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna
  Ciesz sie ze to tablet, a nie np. zapalniczka. Wiesz ile rzeczy moglby podpalic? To bybylo o wiele gorsze dla was wszystkich.

  Świetne podejście a jak będzie bawiła się zapalniczką to powiedzmy ‚ciesz się, że to zapalniczka a nie pistolet’.

  Proponuję ustalić z córką dni oraz limit czasu jaki może spędzić przed tabletem. Najlepiej tablet schować i konsekwentnie pilnować czasu trwania np. włączyć budzik, minutnik i po upływie czasu tablet schować. Pewnie będzie lament itd., ale prawda jest taka: tablet świetna rzecz, ale w rozsądny sposób wykorzystana inaczej może przynieść więcej startu niż pożytku.

  #5782146

  katarzyna-zet

  Ja jak najbardziej popieram pomysł z ustalaleniem limitu czasu na korzystanie z tabletu. Może warto wybrać jeden dzień w tygodniu, zapewne w czasie weekendu będzie najlepszy czas na to by córka mogła korzystać z niego. Na początku warto pozwolić jej samej ustalić czas korzystania z tabletu, natomiast w przypadku kiedy zorientujecie się, że córka może całą sobotę spędzić na „zabawie z tabletem”, wtedy lepiej wprowadzić minutnik. Trzeba dużo rozmawiać z dziećmi o zaletach takich urządzeń ale nie zapominając o wadach.
  Pozdrawiam!  #5782147

  aga2525

  Jeśli chodzi o przeklinanie to warto poszukać przyczyny – gdzie dziecko słyszy te słowa ?

  #5782148

  betrisa

  mój 8 latek też przyklejony do tableta. Oczywiście limitować trzeba. Nie mamy problemu też z wymyślaniem kary-wystarczy postraszyć jego odebraniem:)  #5782149

  klucha

  Zamieszczone przez betrisa
  mój 8 latek też przyklejony do tableta. Oczywiście limitować trzeba. Nie mamy problemu też z wymyślaniem kary-wystarczy postraszyć jego odebraniem🙂

  🙂 do czasu
  „Spko mama możesz założyc hasło, przynajmniej będę miała czas aby poczytać książkę”

  jakby bez hasłowania kompa nie mogła sama 😀

  #5782150

  weronikapalka1973

  Już lepsza ksiązka niż tablet

  #5782151

  klucha

  Zamieszczone przez weronikapalka1973
  Już lepsza ksiązka niż tablet

  na tablecie też można książki czytać

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close