Moje dziecko się napina

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #61668

  kas28

  Mój synake dziś kończy 9 miesięcy.Jestem bardzo zaniepokojona bo od 3 dni zauważyłam, że starsznie napina całe ciało-wręcz prostuje jak by się wyciągał i do tego ma straszny wyraz twarzy, aż tak wykrzywia twarz. Do tej pory było wszystko dobrze, dziecko się rozwija prawidłowo.Synek to wczesniak i nawet dorównał już w rozwoju do normalnych dzieci. Ale co to może być, jaka jest przyczyna takiego napinania. Potrafi sie tak napiąć 3 razy pod rzą i az nim wzdrygnie i zdarza sie to pod wieczór.Śpi bardzo spokojnie.
  Pomózcie, może Wasze dzieci też coś takiego miały i mam nadzieję, że to nic złego i mnie pocieszycie.
  Kasia i 9-cio miesięczny Danielek

  #785239

  izabelan

  Re: Moje dziecko się napina

  przychodzi mi na myśl tylko ból brzuszka:(, nie wiem 🙁 Płacze przy tym? Może szkodzi mu jakiś pokarm wieczorem?
  Radziłabym skontaktować się z lekarzem jeśli to będzie trwało dłużej. Iza  #785240

  monia26

  Re: Moje dziecko się napina

  MOja Laurcia sie tak napinala od urodzenia do 4 miesiaca zycia a teraz jej to przeszlo…napinala sie tak mocno ze mialam wrazenie ze trzymam kloc drewna a nie czlowieka…bedac w szpitalu pytalam o to…ze to chyba nie jest normalne ale stwierdzili ze wszystko z mala jest ok.


  Laurunia 21.06.2004

  #785241

  anulawawa

  Re: Moje dziecko się napina

  U nas też było coś w rodzaju “napisania się” około 8 miesiąca. Nie wiem, czy to dokłanie tak samo wygląda, ale pamiętam, że byłam przerażona…Kubiś napinał rączki, zaciskał piąstki na i przez moment tak jakby cały drżał. Zdarzało się to 2, czasami 3 razy dziennie i trwało max 3 sekundy! Ponieważ bywaliśmy wówczas regularnie u neurologa (też wcześniactwo) spytałam o to i lekarz powiedział, że to może być jeszcze kwestia rozwijającego się systemu nerwowego. Nieumiejętność kontrolowania emocji, reakcja wynikająca z ekscytacji albo dużej ilości wrażeń.
  Pytała tez czy to wygląda jak drgawki no ale to absolutnie nie było nic w stylu drgawek !
  Po około 3 tygodniach przeszło bezpowrotnie więc to raczej nie było nic strasznego…. jeden z wielu dziwnych “odruchów” , które przyprawiają rodziców o palpitacje 🙂
  Być może u Was też lada dzień minie. W razie czego pogadaj z lekarzem przy najbliższej okazji 🙂

  Powodzonka,

  Ania& Jakub (5-12-2003)

  #785242

  mamamajeczki

  Re: Moje dziecko się napina

  mojej Majce też to się ostatnio zdarza i też jest wcześniakiem. Czasami jak trzymamy ją na rękach to na chwilkę sztywnieje Może to jest reakcja na jakiś bodziec którego my nawet nie zauważamy ? Wcześniaki często reagują nadwrażliwiścią… muszę zapytać neurologa czy to jest powód do niepokoju…

  Aga i Majka 14.08.2004

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close