Monitor oddechu

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 36)
 • Autor
  Wpisy
 • #68914

  natalia2

  Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat urządzenia do monitorowania oddechu dziecka. Co o tym sądzicie? Nie wiem czy kupić to urządzenie, czy jest ono rzeczywiście potrzebne. Jest dość drogie, ale z drugiej strony jeśli to ma uchronić moje Maleństwo przed niebezpieczeństwem…

  Natalia i Ingusia (01.12.2005r.)

  #883806

  asia80

  Re: Monitor oddechu

  Wszystko zalezy od Twojego zdania. Ja bardzo sie balam SIDS i poki maz mi nie przyniosl monitora oddechu do szpitala nie usnelam ani na moment jesli nie bylo kogos kto nie siedzial przy Olinku. Uyzwalam monitora prawie poltora roku i wiem jedno – dal mi spokojny sen bez obaw o zycie Olinka.
  Podejrzewam, ze beda bardzo zroznicowane zdania na ten temat, bo nikt z moich znajomych monitora nie uzywal.

  Asia i  #883807

  porky

  Re: Monitor oddechu

  przydał nam się, uzywalismy pół roku.

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  #883808

  ika

  Re: Monitor oddechu

  Dziecko znajomych męża odeszło w taki sposób – dlatego on kategorycznie jeszcze przed naszą ciazą zapowiedział, że w taki sprzęt się zaopatrzymy koniecznie. Nie musiał ze mna walczyć ani chwili o ten sprzet. Też byłam jego zwolenniczką. Mrugające sobie zielone swiatełko pozwalało mi spokojnie spać. Alarm włączył się ze 3 razy. Nie wiem czy powody były prawdziwe czy nie, ale wolę by się włączył niepotrzebnie niz w razie potrzeby się nie włączył
  Ja polecam
  ale zrobisz jak uważasz

  ika i Igor 01.04.2004

  #883809

  chilli

  Re: Monitor oddechu

  Moja córka nadal śpi z monitorem odeechu 🙂
  Małżonek rokuje że do 18-tki pośpi 🙂
  Właczył nam sie 3 razy z czego raz jak spała na brzuchu.
  Ale młoda ulewała i baliśmy si ezachłyśnięcia przede wszystkim.

  Jestem na tak 🙂

  #883810

  natalia2

  Re: Monitor oddechu

  Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi i czekam na więcej. Chyba jednak się zdecyduję, o ile przekonam męża – mam nadzieję, ze nie będzie problemu jak przeczyta Wasze odpowiedzi. Znalazłam jeszcze podobny wątek na innym forum tutaj.

  Natalia i Ingusia (01.12.2205r.)  #883811

  kaczusia

  Re: Monitor oddechu

  35 tydzień Gosia Witaj

  Mój mąż tez jest za kupnem tego urządzenia i chyba ma racje.
  Tym bardziej ze na aukcjach można kupić w dobrym stanie używany monitor wymienić baterie i bedzie ci służył a potem możesz go odsprzedać lub zachować dla drugiego dzieciaka.
  My kupimy od znajomych za polowe ceny a monitor ma 6 miesiecy i jest jeszcze na gwarancji.

  Smutna wiadomośc jest taka , że przeczytałam w jednym z artykułów że dziecko jesli ma skłonności do nagłej śmierci łóżeczkowe to nawet najdroższy monitor nie pomoże. Bo może zgasnąć na przykład na rękach. W czasie kiedy go kołyszesz do snu lub na spacerze w wózku.
  Pocieszający jest fakt że takie sytuacje zdarzają się nie zwykle rzadko

  Kaczor

  #883812

  natalia2

  Re: Monitor oddechu

  Tak, faktycznie, masz na pewno rację, że dzidzia jest zagrożona również np. na spacerku, wtedy gdy nie ma monitora. Wtedy jednak mama czuwa nad maluszkiem, czego nie jest w stanie robić w nocy podczas snu. Wiadomo, że nie da się przewidzieć wszystkiego i zawsze istnieje jakieś ryzyko… i tak nie jesteśmy w stanie uchronić naszych dzieciaczków od wszelkiego niebezpieczeństwa, lecz tak sobie myślę, że chociaż zróbmy co w naszej mocy. Chyba jednak się zdecydujemy na ten monitor. Mąż powoli się przekonuje, a w sumie to już się przekonał. Zastanawiamy się jeszcze czy kupić używany czy nowy, bo różnica w cenie jest tylko 100 zł, a dobrze by było, żeby monitorek starczył jeszcze na drugiego dzieciaczka.

  Natalia i Ingusia (01.12.2005r.)

  #883813

  chilli

  Re: Monitor oddechu

  W odpowiedzi na:


  Zastanawiamy się jeszcze czy kupić używany czy nowy, bo różnica w cenie jest tylko 100 zł, a dobrze by było, żeby monitorek starczył jeszcze na drugiego dzieciaczka.


  monitor sie nie zużywa – zużwają sie baterie – używany monitor wystarczy jeszcze na piątke dzieci

  #883814

  dao

  Re: Monitor oddechu

  Nic nie zastąpi spokoju i pewności jaki daje ten monitor 🙂 Jeśli tylko możesz to kup.

  Dag & Witold & Maja & Ktosiek  #883815

  iwona26

  Re: Monitor oddechu

  Ja uważam, że jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Mieliśmy, używałam 8 miesięcy, może i spałam spokojniej, choć i tak chodziłam sprawdzać w nocy do dziecka. Teraz czekam na drugie dziecko i już nie kupię monitora, a tamten sprzedałam. Kupiłabym dla wcześniaka.

  Iwona,Martusia i Groszek sierpniowy

  #883816

  natalia2

  Re: Monitor oddechu

  Pierwszy raz się spotykam z taką opinią. Mogłabyś troszkę szerzej wyjaśnic czemu uważasz, że to jest niepotrzebne wydawanie pieniędzy? Właściwie nawet jak się wstaje do dziecka w nocy to nie jest się w stanie zapobiec bezdechowi. Nie jest się w stanie czuwać cały czas. Może u Twojego dziecka nie było potrzeby (i chwała Bogu) ale gdyby taka była, uchroniłoby to na pewno Twoje Dziecko przed niebezpieczeństwem.

  Proszę, napisz czemu u Was się nie sprawdził.

  Natalia i Ingusia (01.12.2005r.)  #883817

  magdusiek

  Re: Monitor oddechu

  Ja się zastanawialam czy kupować czy nie, jestem coraz bliżej decyzji, że jednak kupię. Koszt duży – nieduży, niby sporo, ale jak porównam z cenami pieluszek czy innych pierdółek to koszt monitora wydaje mi się do łyknięcia. A będe się czułą bezpieczniej. Więc chyba jednak kupię.

  #883818

  aguchna

  Re: Monitor oddechu

  A jakiej firmy i jaki model monitora polecacie?

  #883819

  porky

  Re: Monitor oddechu

  angelcare

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 36)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close