może ktoś mi pomoże???

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #73245

  karina5

  okazało sie że moja miesięczna córeczka ma przykurcz bioderek,lekarz zlecił zakładanie małej 2 pieluszki no i oczywiście tak robie.jeśli do 3 miesiąca sie nie poprawi to ma mieć założone specjane majtki.może była u was podobna sytuacja?jjeśli tak to czy nastąpiła poprawa do 3 miesiąca czy była potrzebna dalsza rehabilitacja?ak powiedział mi to lekarz to bardzo sie przejełam i wystraszyłam.dziękuje za odpowiedzi.

  #956632

  pasiasta

  Re: może ktoś mi pomoże???

  Dorota miała problem z bioderkiem – prawdziwe leczenie zaczęło się jak miała dopiero 5 m-cy… Twója córa jest jeszcze malutka i jeśli będziesz sumienni przykładała się do zaleceń lekarza – to mała szybko z tego wyjdzie, bo u takich kruszyn szybko się goi.

  A jak zakładasz jej tą pieluchę – te pieluszki??? Flanelowe czy tetrowe???

  Dorota 08.08.04  #956633

  aruga

  Re: może ktoś mi pomoże???

  To się zdarza, ale jak się szybo zacznie leczenie to efekty są widoczne po niedługim czasie. Pilnuj, żeby nóżki były szeroko, jak nosisz małą to w stronę Twojego brzucha i nogi szeroko, częto kładź na brzusiu, bo to bardzo dobre na bioderka.
  Mój synek co prawda nie miał problemów z bioderkami, ale po miesiącu na USG wyszło jedno bioderko w gorszym stanie niż drugie i robułam to co Ci napisałam i na następnej kontroli już było super

  #956634

  aruga

  Re: może ktoś mi pomoże???

  aaaaaaa jeszcze przy przewijaniu odginaj nóżki na boczki
  I nie martw się na zapas

  #956635

  sliwcia

  Re: może ktoś mi pomoże???

  Amelka nosiła majtki od pierwszej kontroli czyli od 6. tygodnia. Wtedy wydawało mi się, że to koniec świata ale naprawdę do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ponosiła tak przez 2 miesiące i potem było już w porządku. W Twoim przypadku (póki co) wystarczy jak będziesz robiła, to co napisały wyżej dziewczyny. Koniecznie pamiętaj o noszeniu dziecka przodem do siebie a nie plecami do siebie – takie noszenie może pogłębić obecny stan. Układaj małą na brzuszku w pozycji żaby: nogi szeroko rozstawione, podciągnięte do brzuszka, pupa do góry. Powinno być dobrze. A nawet gdyby nie – majtki to naprawdę nie jest koniec świata, a u dziewczynki prawidłowe ułożenie stawów biodrowych ma większe znaczenie niż u chłopców.
  pozdrawiam

  śliwcia
  Amelia (03) i Iga (05)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close