Możesz pomóc innym! Inni mogą pomóc Tobie!

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #106113

  domore

  Witam serdecznie!

  Wiem, że na pewno na tym forum, jak i zapewne na wielu innych, znajdują się Rodzice, którzy mają chore dzieci. Oczekują oni pomocy od wszystkich ludzi dobrej woli. Zaglądają tu na pewno również ci, którzy chcą dać coś od siebie potrzebującym. Ich postawa świadczy o wielkim sercu i ogromnym zaangażowaniu w działania dobroczynne. W związku z tym chciałam polecić Wam nową, interesującą formę pozyskania wsparcia dla chorych czy niepełnosprawnych dzieci. Jest nią serwis , innowacyjny projekt charytatywny mający na celu zmianę oblicza dobroczynności w Polsce. Stara się on zerwać z dotychczasowym wizerunkiem charytatywności często kojarzonym z bezradnością i smutkiem, aby pokazać, że pomagać można także na wesoło, wykorzystując zaangażowanie, pasje i energie ludzi. Usiłuje ściągnąć do Polski taki obraz charytatywności, jaki na Zachodzie z powodzeniem pozwala zbierać ogromne środki na pomoc osobom potrzebującym.

  Portal domore.pl jest częścią projektu finansowanego ze środków UE i udostępnia narzędzia fundraisingowe osobom indywidualnym oraz organizacjom dobroczynnym.
  Ideą projektu jest to, że można nadać dodatkowy sens temu, co się robi na co dzień (np. biegom w maratonie, skokom ze spadochronu itp.) i zebrać naprawdę niewyobrażalne ilości środków na ważny dla siebie cel charytatywny. Należy tylko założyć swoją stronę okazji np. podczas rzucania papierosów ?Już tylko kawa, bez papierosów? – albo z okazji podwójnych urodzin i rozpromować ją wśród swoich znajomych, przyjaciół, rodziny. Każda osoba ma możliwość prostego i łatwego zbierania pieniędzy on-line! 🙂
  Serwis nawiązał już współpracę z kilkudziesięcioma organizacjami charytatywnymi w Polsce i razem z nimi przekazuje idee nowoczesnej charytatywności wolontariuszom, osobom aktywnym i każdemu, kto w prosty sposób chciałby fizycznie pomoc innym.

  Zdecydowałam się polecić Wam na forum, gdyż uważam, że serwis ten mógłby pomóc zarówno Rodzicom szukającym pomocy dla swoich chorych dzieci, jak i bezinteresownym osobom pragnącym wesprzeć potrzebujących. Rodzice zyskują nowe pole, na którym mogą zebrać pieniądze niezbędne do leczenia czy rehabilitacji swoich pociech, zaś potencjalni darczyńcy – miejsce, gdzie każdy okazja do niesienia pomocy jest dobra! 🙂 Przykładem wykorzystania serwisu przez Rodziców niech będzie strona Pana Dariusza Szwasta, który w czerwcu przebiegł Polskę z północy na południe i zebrał przy tej okazji ponad 70 000 złotych na leczenie swojego chorego synka . Również grupa LIPCOWE MAMY zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Grupa młodych mam, których dzieci urodziły się w lipcu zeszłego roku, zdecydowała zrobić coś dla innych dzieci i ich rodziców. Panie postanowiły zebrać pieniądze na wsparcie rodziców, którzy czuwają przy szpitalnych łóżkach swoich dzieci chorych na serce. W lipcu zebrały 2000 złotych. Teraz wznowiły przedsięwzięcie na rzecz Martusi cierpiącej na siatkówczak – nowotwór złośliwy lewego oka. Chcą uzbierać 2000 złotych na protezę oka dla dziewczynki. Tutaj znajdziecie informacje na temat tej akcji:

  Zachęcam do odwiedzenia Może portal przyczyni się do tego, że ktoś z Was uzyska niezbędną pomoc dla swoich bliskich albo inspirację do podjęcia działań charytatywnych 🙂

Postów wyświetlanych: 1 (wszystkich: 1)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close