Możliwość zarażenia toksoplazmozą

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #99427

  elas2

  Witam, mam pytanie o toksoplazmozę, jestem w drugiej ciąży (21 tydzień), nigdy nie miałam robionych badań na toksoplazmozę, zastanawiam się czy poprzez rany na dłoniach (szczególnie palcach – pęka mi skóra, w ciąży mi się to nasiliło) obierając warzywa na zupę, czy ziemniaki można zarazić się toksoplazmozą, zazwyczaj używam rękawiczek ale ostatnio nie miałam, po skończonej pracy umyłam oczywiście dłonie i przemyłam spirytusem salicylowym 70% – czy jest jakieś ryzyko, wiem że powinna zrobić badania ale boję się bo wiem że wyniki mogą być w ciąży zafałszowane i jeszcze jedno pytanie kiedy od ewentualnego zarażenia badanie to wykaże (po dniu, dwóch dniach,po tygodniu)?
  Bardzo proszę o odpowiedź
  Prześlij wiadomość dalej

  #2503327

  yoko

  zrób badania.
  nikt Ci tu nie odpowie na pytanie czy możesz mieć toxo czy nie…  #2503328

  elas2

  Wiem, że nikt mi na to nie odpowie, chodziło mi o to, czy istnieje ryzyko zarażenia w sposób,który opisałam – pozostałe drogi zakażenia znam i jestem ich ich świadoma

  #2503329

  mam

  Zamieszczone przez elas2
  Witam, mam pytanie o toksoplazmozę, jestem w drugiej ciąży (21 tydzień), nigdy nie miałam robionych badań na toksoplazmozę, zastanawiam się czy poprzez rany na dłoniach (szczególnie palcach – pęka mi skóra, w ciąży mi się to nasiliło) obierając warzywa na zupę, czy ziemniaki można zarazić się toksoplazmozą, zazwyczaj używam rękawiczek ale ostatnio nie miałam, po skończonej pracy umyłam oczywiście dłonie i przemyłam spirytusem salicylowym 70%- czy jest jakieś ryzyko, wiem że powinna zrobić badania ale boję się bo wiem że wyniki mogą być w ciąży zafałszowane i jeszcze jedno pytanie kiedy od ewentualnego zarażenia badanie to wykaże (po dniu, dwóch dniach,po tygodniu)?
  Bardzo proszę o odpowiedź
  Prześlij wiadomość dalej

  Tokso mozna sie zarazic glownie czyszczac kuwetę kocia( poprzez odchody), jedzac surowe mieso. Mysle ze nie ma co przesadzac, moj kot wychodzi na dwor takze nie jestem typowym domowym kocurem a wyniki mam ok nie przechodzilam tokso. I nie obieram warzywa w rekawiczkach ;)Badania i tak mozesz zrobic.
  Pozdrawiam

  #2503330

  yoko

  toxo mozna sie zarazic rownież spozywając niemyte owoce i warzywa…(edit – dodam że chodzi o te rosnace blisko podłoza, ktore mogą być osikiwane przez np koty , lisy, etc)
  nie wiem czy mozna sie zarazic poprzez obieranie włoszczyzny 🙂

  tak czy siak, uważam badania toxo, rózyczkowe, wr itp za obowiązkowe w ciazy…
  ewentualne dodatnie wyniki mogą być drastyczne w skutkach…

  #2503331

  zazulka

  moja lekarka powiedziala tak: za toxoplazmoz zwykle winimy koty ale to surowe mięso zakazone toxo jest najczesciej zrodlem zakazenia. powiedziala mi wiec, zeby byc szczegolnie ostrozna podczas przygotowywania i po tym najpierw pozmywac wszystko i umyc rece a pozniej np jesc jablko. zeby nie robic tego w trakcie.  #2503332

  najeli

  Toxo mozna sie zarazic w rózny sposób. Koty wcale nie sa jedyna przyczyną. Tak jak kolezanki napisaly nawet przez niedomyte owoce czy warzywa.
  Toksoplazmoza powinna być badaniem obowiazkowym. Poza tym nie ma sie co bac.. w tej chwili leczy się kobiety w ciazy. Nieleczona toxo, moze byc zrodlem roznych uszkodzen plodu. (np. wady wzroku itp.)

  Wyniki w prywatnych klinikach zazwyczaj sa juz na drugi dzien.

  #2503333

  elas2

  Dziękuję za odpowiedź ,w poniedziałek zrobię badania

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close