Mycie zabawek

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #89343

  kamelia

  Jak często myjecie zabawki Waszych dzieci? Proszę też o wskazówki techniczne np. jak myjecie klocki i różne drobne rzeczy. Jak pierzecie pluszaki? Jak czyścicie np. samochody z mnóstwem zakamarków?

  Ja przyznaję, że prawie wszystkie pluszaki wrzuciłam w wór i na szafę… Nie mam problemu… Klocków nie myłam nigdy, ale właśnie widzę, że brudne i by się przydało… Inne zabawki wycieram szmatką z detergentem ale jest z tym od groma zabawy… 🙁 Majki grzechotki obmywam w wodzie z mydłem raz na jakiś czas, pewnie przydałoby się częściej bo ślini…

  #1461241

  olivka76

  Re: Mycie zabawek

  Generalnie dwa razy w tygodniu myję wszystkie zabawki niepluszowe- do wanny i każdą po kolei myję wodą z płynem gabeczką lub szczoteczką. Jakiś miesiąc temu dodatkowo przed ostatnim płukaniem, nalewałam wody do wanny i dolewałam płynu dezynfekującego Milton- teraz juz tego nie robie, bo Livunia i tak wszystko co napotka do buziaka pakuje, więc nie ma sensu. Te zabawki, którymi bawi się częściej myję częściej czasami codziennie wieczorem. Pluszakami raczej się nie bawi, ale odświeżam je od czasu do czasu- piorę w pralce w proszku dla dzieci- Jelp, a część – tak jak u Ciebie jest schowana. Jestem spaczona pod wzgledem bakterii, dlatego nawet jak jestem zmęczona na maxa to nie połozę się dopóki zabawki nie będą umyte wtedy kiedy powinny ;o).



  #1461242

  kama28

  Re: Mycie zabawek

  moje dziecko nie ma jeszcze za wiele zabawek, ale od czasu do czasu myję plastikowe zabawki, książeczki, gryzaki jej mydłem, najczęściej szczoteczką. co do maskotek to dobrze zrobiłaś, ja też pochowałam większość z nich (a już mamy ich mnóstwo), uważam że to najbardziej głupia zabawka. przecież pełno w niej kurzu, roztoczy i innych żyjątek. oczywiście tosia ma kilka miśków do przytulania, ale mam głównie na myśli wielkie maskoty, stojące na półkach.

  kaśka i tośka 13.11.2006

  #1461243

  viking

  Re: Mycie zabawek

  Co się da, wrzucam do wanny i myję w wodzie z mydłem, pluszaki do pralki, resztę przecieram ścierką …

  Kinga

  #1461244

  chilli

  Re: Mycie zabawek

  klocki możesz wrzucić do zmywarki podobno.

  ja nie myje zabawek..
  jak sie coś bardzo brudnego nawinie to umyje ale sama z siebie nie.

  magda z mlodymi

  #1461245

  beamama

  Re: Mycie zabawek

  Ja nie myję zabawek, nie można przesadzać z tą sterylnością, bo potem dzieci w ogóle nieodporne.
  Myję jedynie kiedy widzę, że jedzeniem upaprane.



  #1461246

  Anonim

  Re: Mycie zabawek

  hmmm ja myje tylko w miare potrzeby:) tzn teraz zabawki Pawła bo po podłodze się turla i wiadomo wszystko do buzi i klocki dzieciaków raz na rok, latem w wannie a potem na slońce:) pluszaki to samo, raz na rok do pralki, ale moje z tych nieuczulonych na kurz i roztocza (choc podobno tacy nie istnieją;-)))) słowem – małe przedszkole mam- w przedszkolu z taka częstotliwością kiedyś myli;-)

  Aga + Jaś(11.03), Igusia(02.05) i Pawełek(31.12.06)

  #1461247

  awkaminska

  Re: Mycie zabawek

  bardzo rzadko cokolewiek myję czy piorę z zabawek.. tzn jak się lepi [smeich] i już muszę lub jak wyraźnie brudne…. i nic się niedzieje…

  #1461248

  kasia

  Re: Mycie zabawek

  ja tak samo, jedynie jak jestem na podwórku i Malwinie upadnie coś na ziemię, to płukam, ale ja mam kran na podwórku, więc nie ma problemu.
  A z tą sterylnością, też chyba masz trochę racji. Niedawno była u nas ciotka ze swoją wnuczką. Patryk poszedł umyś ręce pod kranem na dworze, a ciotka zabrała wnuczkę do domu do łazienki , nie pozwoliła jej umyć w tej na dworze. Nie wiem jaki miała w tym cel, nie dochodziłam tego

  #1461249

  gosia

  Re: Mycie zabawek

  Dokładnie identycznie robię. My jakaś rodzina jesteśmy czy co?



  #1461250

  kamelia

  Re: Mycie zabawek

  No to wychodzi na to, że nie tylko ja nie pucuję zabawek… A już myśłałam, że jestem wyrodna… Od wielkiego dzwonu powycieram i tyle…

  #1461251

  viking

  Re: Mycie zabawek

  W odpowiedzi na:


  My jakaś rodzina jesteśmy czy co?


  Podobno siostry

  Kinga



  #1461252

  klucha

  Re: Mycie zabawek

  prałam tylko pluszaki w automatycznej z wirowaniem na 1000


  Izka i…

  #1461253

  amber

  Re: Mycie zabawek

  Pluszaki co jakiś czas wrzucam do pralki, one tak ładnie czasami zbierają kurz.
  Ale innych zabawek nie myję…wyjątkiem jest upaćkana zabawka jedzeniem lub w momencie gdy zmienia właściciela…

  Beata i Maciek

  #1461254

  madziarek

  Re: Mycie zabawek

  Hehehehe, to tak jak ja, też myślałam, że jestem wyrodna. Nie myłam zabawek przy Maksiu i nie zamierzam myć przy Lilce. Jak widać, że są brudne wycieram, przecieram też z kurzu zabawki o których moje dziecko przypomina sobie po miesiącach zapomnienia.

  Madzia i moje dwa Szczęścia

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close