Na zwolnieniu całą ciążę???

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 18)
 • Autor
  Wpisy
 • #57966

  gonia23

  Poniważ od 3 misięcy jestm na zwolnieniu to mam pytanko do mam, które są na zwolniniu całą ciążę. Czy miałyście jakieś kontrole z ZUS i czy miałyście jakieś problemy związan z tym, że jestście na zwolnieniu???

  Gosia i Zuzia 17m i ktoś 6.05.05

  #741833

  anetus

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Ja znalazłam się na zwolnieniu w 11 tygodniu trafiając do szpitala z poronieniem zagrażającym. Spędziłam tam 3 „niezapomniane” tygodnie, po czym dostałam miesięczne zwolnienie od gina. Następnie moje wyniki badań oraz samopoczucie były tragiczne a więc znowu na zwolnienie a później to już brzuch i w ogóle. Po 6 miesiącach zwolnienia należy zanieść odpowiedni wniosek o przedłużenie zasiłku chorobowego do ZUS-u (zazwyczaj robi się to po 5 miesiacach aby ZUS mógł w miarę wcześnie podjąć decyzję). Dokument taki do osoby będącej na zwolnieniu przesyła pracodawca na 60 dni przed upłynięciem 6 miesięcy pobytu na zwolnieniu. Druk ten musi wypełnić Twój lekarz prowadzący i z dołączoną kartą ciąży prowadzoną przez lekarza należy go dostarczyć do ZUS-u. Postępowanie trwa w miarę szybko. Ja otrzymałam decyzję pozytywną bez żadnego problemu (tzn. bez osobistego stawienia się w Urzędzie) i wydaje mi się, że w przydadku ciąży raczej nie ma problemu z tymi sprawami. Powodzenia
  Pa

  anetus28  #741834

  moniunia

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Ja również przebywam na L4 od samego początku ciąży. Jak było już wspomniane wcześniej od pracodawcy dostaniesz wniosek o przedłużenie okresu zasiłkowego, odpowiednie rubryki powinien wypełnic twój lekarz prowadzący, ty powinnaś dołączyć kartę ciąży i jeżeli miałaś obciążony wywiad położniczy (jak było w moim przypadku) można, ale nie trzeba dołączyć dokumenty o przebiegu poprzedniej/poprzednich ciąż. W zasadzie ZUS nie ciąga ciężarnych na kontrolę, ale może się tak zdarzyć. Nie spotkałam sie jednak z sytuacją aby odmówiono jakieś ciężarnej przedłużenia zasiłku. Zus powiadamia listownie o datcie kontroli lub o decyzji przedłużającej zasiłek, którą mósisz nastepnie dostarczyć pracodawcy.
  I to by było w zasadzie wszystko.
  Pozdrawiamy Ciebie, Zuzię i Ktosia.

  Monika

  #741835

  bbeti

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Ja byłam na zwolnieniu prawie przez całą ciąże i jedną i drugą i bez problemu dostałam przedłużenie z ZUSu.
  Oni nie robią problemu wkońcu się nie udaje że się jest w ciąży.
  Pozdrawiam

  BETI z IGORKIEM i WIKTORKIEM

  #741836

  anetkaanetka

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Witaj ! Mi ostatnio przedłużył Zus okres chorobowego na całą ciążę. Nie miałam kontroli ani nie byłam wzywana na komisję lekarską. Pozdrawiam

  Aneta i …

  #741837

  anetkaanetka

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Anetusie ! fajnie,że opisałaś całą procedurę.

  Aneta i …  #741838

  pasiasta

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Ja byłam na zwolnieniu od 6tc. Papierkowe sprawy załatwiał zakład pracy za mnie, ale na komisje musiałam się stawić, musiałam przynieść wszystkie kartoteki, a lekarz mnie zbadał – tzn. tylko brzuch mi obmacał, zmierzył ciśnienie i osłuchał i wypytywał się o masę rzeczy – w tym jaką uczelnię skończyłam, jaki zawód i takie tam. Zasiłek mi przedłużono


  Dorcia 08.08.04

  #741839

  olinja

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Cześć Gosiu. Ja jestem na zwolnieniu od początku ciąży (od 2tc) i ju z wiem, że będe do końca. Ciaża była zagrozona a do tego mój zawód wykonywany to masażystka. Nie wolno mi go wykonywać od początku cąży ze względu na obciążenia jakie występują w czasie pracy w miednicy mniejszej (oczywiście mojej). No i tak sobie myśle, że za jakis czas ZUS mnie wezwie. Gin na szczęście dał mi zwolnienie z zaleceniem leżenia i jak wiem nie muszę siestawiać na kontrolę. Ale co dalej to nie mam pojecia. Moja koleżanka miała wezwanie i ponieważ leżała kazali jej tylko napisać takie oświadczenie, że musi leżeć bez sensu przecież maja to na zwolnieniu.
  Pożyjemy zobaczymy.

  Olinka
  <><

  #741840

  olinja

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Anetus dzieki za opisanie tego wszystkiego bo jak sadze sama będe musiala sietym zajać hmmm jako pracodawca. I tak juz mam tyle papierków, korekt i innych „potrzebnych” do życia ZUSu dokumentów do wypełnienia, że jeszcze to. Muszę o tym sobie poczytać na ich stronie.

  Olinka
  <><

  #741841

  jaewa

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Ja chociaż mam termin dopiero na 4.05.2005 to zaraz kończę pół roczny zasiłek chorobowy, bo byłam na zwolnieniu na długo przed zajściem w ciążę. 2 dni temu złożyłam wniosek w zusie (nie osobiście) i teraz czekam na odpowiedź.

  Ewa AmelkAniołek2.04.04  #741842

  Anonim

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  ja bylam cala ciaze na zwolieniu… problemow zadnych, musialam tylko jakies dokumenty dostarczyc do zusu, nie pamietam jakie, ale mnie nie scigali, to byla jakas proceduralna sprawa…

  Bruni i Filipek 19mcy!

  #741843

  gonia23

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Jaki wniosek?Kurcz, ja nic nie wiem…Moższ mi przybliżyć sprawę???

  Gosia i Zuzia 17m i ktoś 6.05.05  #741844

  jaewa

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Jest to wniosek czyli ten formularz, o którym dziewczyny pisały. Dostaje się go z pracy wypełniony przez kadrową i są tam punkty, które musi wypełnić lekarz prowadzący. Ten papier nazywa się: „Wniosek w sprawie przedłużenia okresu wypłaty zasiłku chorobowego”. Trzeba go dostarczyć do zusu razem z ksero karty ciążowej.

  Ewa AmelkAniołek2.04.04

  #741845

  zuziaf

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Witam!
  Jestem na zwolnieniu od 6 tc, wcześniej nie musiałam być by jestem nauczycielką i miałam wakacje. Pracuje w szkole podstawowej w dodatku bardzo dużej (ilość uczniów) i nie wyobrażam sobie pracować tam w ciąży (wcześniej cały czas lapałam jakieś infekcje). Lekarz bez problemu dał mi zwolnienie ciążowe (100% płatne a do tego masz jeszcze średnią z 6 miesięcy nadgodzin i dodatków). Cały czas jestem na zwolnieniu, do pracy dostarczam co miesiąc (tak mi lekarz wypisuje – od wizyty do wizyty) i do tej pory wszystkim to wystarczało. Z ZUSu nic do mnie nie przychodzi w pracy też nie dano mi nic do wypełnienia.
  Pozdrawiam
  P.S. Śliczne zdjącie!

  #741846

  gonia23

  Re: Na zwolnieniu całą ciążę???

  Dzięki.Pozdrawiam

  Gosia i Zuzia 17m i ktoś 6.05.05

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 18)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close