Nadpobudliwość

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7786

  ida

  Mój synek ma osiem miesięcy i wydaje mi się dzieckiem nadpobudliwy.Nie potrafi zainteresować się jedną rzeczą,nie mówiąc już że spacery w wózeczku nie wchodzą w rachube chyba że śpi.Fakt,że rozwija się bardzo szybko-już chodzi.Nie potrafię go zająć żadną zabawą.Co robić?

  #136643

  inna2002

  Re: Nadpobudliwość

  Zapomni o nadpobudliwości!!! O tym możesz zacząć mówić w wieku 3-4 lat. Tak to jest z dziećmi, że są „leniwe” i mamy się martwią, że robią wszystko „zbyt późno” w stosunku do innych dzieci, albo takie „pershingi” jak Twój malec. Mam, a właściwie miałam podobnie i… teraz „mały” ma już ponad 1,5roku i wszystko idzie w dobrym kierunku tzn. potrafi się zająć przez chwilę bardzo absorbującymi zabawami typu: rozwiązywanie sznurówek, zakładanie bucików lub spodenek itp. Wcześniej nie usiedział na miejscu ani sekundy i jedynym wyjściem były długie spacery (mały chodził od 8 m ż), podczas których najmniej marudził. Bedzie lepiej! Inna  #136644

  qwe

  Re: Nadpobudliwość

  U tak małego dziecka nie można mówić o nadpobudliwości. Obecnie wszyscy nadużywają tego terminu.Najlepiej powiedzieć-nadpobudliwy…,a to dopiero stwierdza sie w wieku wczesnoszkolnym.

  #136645

  wesola

  Re: Nadpobudliwość

  Hej! Nie przejmuj sie – Twoje kochanie poprostu jest ciekawe swiata. Dzieci w tym wieku nie potrafia dlugo skupi uwagi na jednej rzeczy z definicji:-) POza tym one sie ucza, pomysl, gdyby wszystko robily w takim tempie jak my to by nie nauczyly sie chodzic w wieku 5 lat mowic w wieku 10 a one przeciez wszystkiego sie musza nauczyc:-)

  wesolek

  #136646

  beatap

  Re: Nadpobudliwość

  HEJ. MÓJ SYNEK MA 11 MIESIĘCY, JEST BARDZO ŻYWIOŁOWYM DZIECKIEM. WSZĘDZIE GO PEŁNO, URZĘDUJEI W CHODZIKU BO ZA RĘCE JUZ NIE DAJEMY RADY – WSZYSTKIM WYSIADŁY KRĘGOSŁUPY. BIEGA W NIM TAK SZYBKO, W PRAWO, W LEWO I ZWROT, ŻE JA BIEGAM ZA NIM BOJĄC SIĘ ZE SOBIE COŚ ZROBI. PANI DOKTOR (ORDYNATOR SZPITALA DZIECIĘCEGO) STWIERDZIŁA,ZE MOJEDZIECKO JEST DZIECKIEM NADPOBUDLIWYM – I CO JA MAM O TYM MYŚLEĆ?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close