Nadwrażliwość na słońce :(

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #118293

  zuzia81

  Dziewczyny mam problem z Hanią i w oczekiwaniu na wizytę u pediatry a później pewnie u okulisty postanowiłam Was zapytać co o tym sądzicie.
  Moja Hanulka od kiedy tylko mocniej zaświeciło słońce dopominała się o okulary przeciwsłoneczne, później już sama ich pilnowała i nie chciała wychodzić na dwór bez nich.
  Dzisiaj jak wychodziłyśmy z domu było pochmurno i ich nie wzięłyśmy. Jak zaświeciło słońce Hani zaczęły łzawić oczy, uciekała do cienia i miała wyraźny dyskomfort przebywając w słońcu. Kilka razy się przewróciła i miałam wrażenie że nie widzi w słońcu przeszkód stąd te upadki 🙁
  Nakręciłam się niesamowicie że ma chore oczka 🙁
  Spotkałyście się z podobnym przypadkiem? Domyślacie się co jej może być?

  #5521245

  klucha

  musisz pokazać ją lekarzowi
  powodów moze być wiele

  [QUOTE]
  DBAJ O OCZY!
  Słońce = Zagrożenie!

  Oczy dzieci są bardziej narażone na działanie promieniowania: chroń wzrok dziecka od najmłodszych lat!

  Oczy dziecka są bardzo wrażliwe na światło i nie potrafią się przed nim bronić (szersze źrenice, mniej pigmentu w tkankach). Soczewka oka stwarza barierę przed promieniowaniem UV dopiero około 10 -12 roku życia. U młodszych dzieci do siatkówki dociera aż 75% szkodliwego promieniowania UV (w porównaniu z 10% u osób 25 ? letnich). Uszkodzenia oczu spowodowane ekspozycją na światło kumulują się od wczesnego dzieciństwa.

  Uwaga!
  Ochrona przed oślepiającym słońcem nie jest równoznaczna z ochroną przed promieniowaniem UV i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nie wszystkie przyciemnione soczewki chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, ochronę taką zapewniać mogą natomiast niektóre soczewki bezbarwne.[/QUOTE]  #5521246

  anecia

  Mam koleżankę, która musi mieć okulary słoneczne wlaśnie z powodu oczu. Nigdy nie zapytalam dlaczego dokladnie, ale wywnioskowalam, że są to generalnie poważne problemy. Sprawdź, bo to przecież może być wszystko a 4-latka nie opisze dokładnie wszystkich objawów.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close