Nadwzroczność

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #86188

  nala

  Witam!
  Jesteśmy po badaniu wzroku, u Oliwki lekarz stwierdził nadwzroczność(jakoś tak trzy dioptrie), spytałam czy bedzie musiała kiedyś nosic okulary ale on powiedział,żeby nie martwic sie na zapas i obserwować czy oczy nie zezują. Miała któraś z Was podobna sytuację? Zastanawiam się czy bedzie miała problemy ze wzrokiem w przyszłości.


  Oliwka 13.09.2005.

  #1321950

  klucha

  Re: Nadwzroczność

  U dzieci często występuje nadwzroczność fizjologiczna, która może minąć do 10 roku życia, ale gdy wada jest większa niż 2-3 dioptrie lub jest duża różnica w ostrości wzroku miedzy jednym okiem a drugim (tak jak u mojej córy), to wtedy lekarze zalecają szkła korekcyjne.

  obserwuj, a gdyby zaczęła zezować od razu do lekarza

  Izka 4,5 latka  #1321951

  lilavati

  Re: Nadwzroczność

  Mój starszak ma niewielką nadwzroczność (1.5), niestety przy atropinie zaczął lekko zezować dlatego od razu dostaliśmy okularki
  Lekarka stawierdziła, że może w pzryszłości nie mieć wady

  Ania & Mati & Wojtek

  #1321952

  cait

  Re: Nadwzroczność

  Ala ma w obu oczach 2,5. U niej to nadwzroczność fizjologiczna. Ważne, żeby były zbliżone wartości w obydwu oczach i żeby nie było zeza.

  Cait + Alka (15 I 2003) + Olaf (06 XII 2006)

  #1321953

  kantalupa

  Re: Nadwzroczność

  Mialam jako dziecko zdiagnozowana nadwzrocznosc, nie pamietam wartosci, ale nosilam okulary. Unormowalo sie jakos na poczatku podstawowki.
  Tearz nosze okulary, ale z powodu krotkowzrocznosci (dosc sporej zreszta), jednak nie sadze, zeby mialo to jakis zwiazek z nadwzrocznoscia w dziecinstwie.

  Adam i Alek;)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close