najmłodszy okularnik

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #51574

  minka

  Właśnie dostaliśmy receptę na okularki dla małej. Skończyła 8,5 miesiąca. Czy są młodsze maluszki w okularach? Zciągają je czy chętnie noszą? Jakoś sobie tego nie wyobrażam…

  Minka z Oliwią (19.11.03)

  #662220

  myszka23

  Re: najmłodszy okularnik

  Faktycznie, troszke wcześnie. Moja Natalka zaczęła nosić okularki w wieku 2 lat. I nosi juz dwa lata-bo ma 4 latka. Opraweczki sa dzisiaj tak slicznie, że Oliwka będzie w nich wyglądać przecudnie…
  I z pewnościa sie do nich szybciutko przyzwyczai…

  Myszka z Natalką i Kacperkiem  #662221

  minka

  Re: najmłodszy okularnik

  Natalka faktycznie wygląda ślicznie.

  Minka z Oliwią (19.11.03)

  #662222

  daga-j23

  Re: najmłodszy okularnik

  A jakiego rodzaju to wada, daleko czy krótko wzroczność, no i jak da się to zbadać u tak małego dziecka, przecież nie powie ono, co widzi wyraźnie?
  Ciekawi mnie to bo oboje z mężem jesteśmy okularnikami (krótkowidze) i zastanawiam się czy nasza Emilka jest skazana na okulary i kiedy to może wyjść.
  No i jak wytłumaczysz dziecku, że ma nosić okulary, czy ona to zrozumie, jest taki malutka, nie będzie sobie ściągać z buźki ich?
  Życzę powodzenia!

  Dagmara i Emilka (ur. 13.06.04r)

  #662223

  minka

  Re: najmłodszy okularnik

  Czapki nosić nie chce, więc co dopiero okulary! No, ale okaże się. Ma +2 i zeza, więc oczka będą na zmianę zasłaniane. Ale chyba żadne dziecko nie chce nosić okularków:-(. Coś mi się wydaje, że będzie to gonitwa za dzieckiem i co ona je zdejmie, my będziemy zakładać…

  Minka z Oliwią (19.11.03)

  #662224

  asiulek

  Re: najmłodszy okularnik

  Jak wygladalo badanie- bo ja sie dopraszam o zbadanie mi synka a kazda okulistka kwituje ze robi sie to w sytuacjach gdy dziecku leci oczko- niby sie zgadzalo z tym co u Was.
  Czy miesliscie zakrapiana atropine, byliscie prywatnie??
  Jak ostanio wspomnialam o atropinie to dr mi powiedziala, ze czemu mi tak spieszno – pzreciez dziecko trzeba sila tzrymac zeby zakropic a czasem jak sie nie da to narkoza- no przeciez jak nie mam przeslanek to nie dam dziecka pod narkoze.
  U mnie jest obciazenie ze strony meza – i to dosyc duze wady wiec chce dmuchac na zimne – tylko jakos zaden lek. nie widzi takiej potrzeby.

  Asia,Jeremi i fasolcia 5.11  #662225

  minka

  Re: najmłodszy okularnik

  była atropina, ale wcale nie siłą. Badanie mogłoby być na komputerze, ale Oliwka się popłakała i zamykała oczka. Było więc tak, że 2 panie trzymały rzeby się nie ruszała a okulistka zaglądała, na siłę otwierając oczka. Mała krzyczała a mi się serce kroiło. Na szczęście trwało to ze 2 minutki a potem szybko dała się uspokoić. Ogólnie, gdyby nic się nie działo, nikt by mnie tam z dzieckiem nie zaciągnął.
  W Gdańsku jest specjalna poradnia dla dzieci, bardzo dobra i pediatra tam nas wysłał. To nie prywatnie.

  Minka z Oliwią (19.11.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close