Nasze dzieci nie lubią USG

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #42781

  dawkarol

  Moja koleżanka wróciła od lekarza(jednego z lepszych i bardziej doświadczonych w moim regionie), który wykonywał jej USG.Podczas badania dzidzia ją kopała i lekarz widząc jak jej się brzuch rusza powiedział, że dzieci w brzuchu tego nie lubią. Ani USG, ani mierzenia im tętna specjalnym aparatem.Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam sie z taką opinią.Jednak może coś w tym jest i jeśli nie ma potrzeby to może naprawde nie warto robić więcej niż wskazane trzy badania USG(wiele kobiet robi podczas całej, prawidłowo rozwijającej się ciąży nawet kilkanaście razy USG) Być może to, co sprawia przyjemność mamom (czyli oglądanie, czasami zbyt częste, dzidzi na USG)nie jest wcale takie przyjemne dla maleństwa!

  #559653

  kata

  Re: Nasze dzieci nie lubią USG

  hmmm, w sumie może i racja, bo przecież często zwłaszcza w bardziej zaawansowanej ciąży lekarz naciska głowicę dość mocno więc pewnie maleństwu jest wtedy niewygodnie, tak samo jak mama siedzi długo, to ono jest zgniecione lekko. Nie miałam jeszcze ktg, ale to akurat chyba nie ciśnie, chyba że masz na mysli ten ultrasonograficzny mały detektor który czasem może troszkę uciska. Ja do tej pory miałam wsumie usg w 5 tc (błyskawiczne dowcipne żeby stweirdzić że coś majaczy w macicy), potem w 7 tc, potem w 14 tc, potem w 22 tc, potemw 24 tc tylko szybciutko szyjka dowcipnym, no i ostatnio w szpitalu w 28 tc. Wszystko pod kontrolą i za wiedzą lekarza. TEż mi się nie wydaje słuszne robienie usg tylko dla przyjmeności bardzo często, ale co innego jak trzeba bo są ku temu wskazania.

  Pozdrawiamy
  Kasia i Doriana

  13.06  #559654

  shibaa

  Re: Nasze dzieci nie lubią USG

  Chodzi o to że fale ultradźwiękowe rozgrzewają tkanki – równiez tkanki płodu – jest to tak samo mało przyjemne jak zbyt gorąca kąpiel. Reakcja dziecka – wzmożone ruchy, ucieczka, to naturalny odruch.
  Jednak podczas badania które trwa zazwyczaj kilka-klikanaście minut rozgrzanie tkanek jest na tyle jednak niewielkie że nie jest groźne … tylko właśnie nieprzyjemne lub raczej wywołujące reakcję oduchową na źródło ciepła.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close