Nauka samodzielnego jedzenia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #61354

  ismeril

  Bardzo mnie interesuje jak mamy starszych dzieci zabierały się za naukę samodzielnego jedzenia i kiedy taką naukę rozpoczynały.

  Moja Zuza ma już prawie 9 miesięcy i coraz trudniej ją nakarmic bo siedzenie w krzesełku jest takie nudne 🙂 Chciałabym żeby szybko zaczęła jeść sama. Narazie daję jej do zabawy podczas jedzenia drugą łyżeczkę. Ostatnio także drugą miseczkę. Jej zastawa w czasie karmienia jeździ po całym blacie krzesełka. Zuza ją oglada ze wszystkich stron, wali nią, oblizuje, gryzie, zrzuca na podłogę. Czasem wrzucam jej do miski kilka łyżeczek tej papki którą je i wtedy jest jeszcze większy ubaw. Zuza wybiera jedzenie z miski rękami, rozmazuje je po blacie, oglada umazane paluszki, ale nawet nie próbuje nic włożyć do buzi z tego co uda jej się złapać.

  Oczywiście wiem że to normalne ale czy ja do tego oswajania z jedzeniem oraz zastawą stołową dobrze podchodzę??

  Dodatkowo staram się nie dawać Zu do jedzenia zupełnej papy. Jedzenie rozdrabniam widelcem i zostawiam spore kawałki. Owoce daję też w kawałkach do rączki (właściwie tylko banana i jabłko bo nie wiem co jeszcze można) bo łyżeczką by nic nie zjadła.

  Hehe, sie trochę rozpisałam chyba niepotrzebnie :)) Poprostu powiedzcie jak uczyłyście swoje dzieci jeść jak ludzie cywilizowani :]

  #782112

  mimmi

  Re: Nauka samodzielnego jedzenia

  U nas hitem sa warzywa na parze zjadane raczka. Mam spokoj w czasie karmienia.

  Aga i Michałek (17.10.03.)  #782113

  klucha

  Re: Nauka samodzielnego jedzenia

  dobrze 🙂 dobrze. Tak już te szkraby się zachowują przy stole.

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close