Niania elektroniczna

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #85966

  kas

  Na jaką odległość to cudo działa w warunkach budynku? Chodzi mi konkretnie o dom wczasowy – niezbyt duży. Czy jeśli, powiedzmy zejdę na dół to usłyszę płaczące dziecko w pokoju?

  Kas
  pisanina

  #1311638

  qr-chuck

  Re: Niania elektroniczna

  Niestety – nie sprawdzisz dopóki nie pojedziesz…
  Moja niania działa na około 100-200 m. Ale… na powietrzu, jak nie ma anten/komputerów/grubych ścian/innych niań/ telewizorów/zagłuszaczy telefonów/wind itd. itp. (np. u mnie w mieszkaniu- blok- nie działa z pokoju do pokoju, bo sieje cały czas… A na wakacjach zostawiałam śpiące dziecko w pokoju i szłam na ognisko – zasięg był :)) Warto też nie załamywać się od razu tylko sprawdzać po kolei różne kanały – czasem jedne sieją, a inne dobrze odbierają.
  Życzę udanych wakacji 🙂

  Pozdrawiam,
  Anka  #1311639

  gutek

  Re: Niania elektroniczna

  Moja niania z zestawu carrera baby ( więc nie firmowa) na powietrzu ma zasięg 80 m. Jeśli chodzi o domowe warunki, nie było nic napisane. Ale mam piętrowy dom i jak mały był malutki spał na górze w łóżeczku, a ja robiłam na dole pranie czy coś w tym stylu 🙂 niania działała bez problemu. Nawet gdy mały zostawał na dworze ( spał) a ja byłam w domu przy zamknietych drzwiach też było ok. Myślę że najlepiej idz do sklepu poproś o instrukcje ok kilku modeli i szukaj., może znajdziesz info na ten temat.

  Albo poproś forumiowe mamusie o przetestowanie swoich niań 🙂

  #1311640

  olinja

  Re: Niania elektroniczna

  Moi znajomi korzystali z tego właśnie w domu.
  To byłą kwestia pietra (odległosć).
  Słyszalnosć była dobra.
  Chyba zalezy to od odległości, chyba takie urządzenia maja w instrukcji określone jaki mają zsieg.

  Ja i tupot małych stóp

  #1311641

  kas

  Re: Niania elektroniczna

  No chyba muszę zajrzeć do szczegółowych instrukcji obsługi, bo jak się dowiadywałam w sklepach to właściwie podają mi tylko zasięg napisany na opakowaniu – a jest on mierzony na wolnej przestrzeni- bez ścian itp.

  Kas
  pisanina

  #1311642

  koyaga

  Re: Niania elektroniczna

  No nie jak tak .

  Ja mam Philipsa i skubana jest tak czuła, że ściąga samochody z ulicy. B. dobrze działa na odległość, bez zastrzeżeń.

  Aga &  #1311643

  Anonim

  Re: Niania elektroniczna

  a my używaliśmy walkietalkie jako elektronicznej niani. Ma zasięg do 5 km w terenie, a gdy chcielismy isc na krotki spacer bez problemu udawalo nam sie to:) tylko trzeba bylo wczesniej napracowac sie przy odpowiednim ustawieniu, bo nie jest tak czuly jak niania i dopiero glosny placz wlaczal funkcje nanny…

  Jaś(11.03), Igusia(02.05), Pawełek(31.12.06)

  #1311644

  mamaedusia

  Re: Niania elektroniczna

  Ja mam Philipsa. Zasięg na wolnym powietrzu do 150m, ale ile wynosi biorąc pod uwagę zabudowania, trudno powiedzieć. Nie próbowałam jeszcze na większe odlebłości, w każdym razie zdarzało mi się zostawiać małego na podsłuchu i iść do szwagierki ,która mieszka w sąsiednim domu. Słychać było idealnie. Natomiast jej niania (tylko nie pamiętam jaka firma, jakaś mało znana) czasami ściąga rozmowy kierowców przez CB radio, którzy przejeżdżają niedaleko naszych domów i zdarza się,że szumi i piszczy.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close