Nie chce leżakowac+inne „atrakcje”

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #80650

  rita25

  Sonia przez ostatnie 3 dni chodziła do przedszkola, były to jej pierwsze podrygi w tej instytucji. Nie było aż tak żle, rano chetnie wychodziła z domu, chetnie szła do sali.Płacz był za każdym razem gdy ja odbierałam. Pani mówiła , ze popłakuje , ale jak się jej powie , ze po obiadku przyjdzie po nia mama, to juz jest ok.Tak było przez pierwsze 2 dni,że odbierałam ją jak kończył się obiadek i omijała ja drzemka. Trzeciego dnia, spóźniłam się 15 minut i wszystkie dzieci już lezały na lezakach , tylko moje dziecko zapłakane, rozczochrane nie. W sali nie było wychowawczyni tylko 2 inne kobiety , które sa pomoca. jedna z nich wyszła z nami z sali i powiedziała, ze Sonia za żadne skarby nie chciała się położyc. Myślałam , ze nie musi skoro nie chce…i to tez powiezdiałm pani….W samochodzie Sonia powiedziała, ze pani ja szarpała i krzyczała , zeby się uspokoiła.Nie wiem jak wasze dzieci , ale moje jeszcze nigdy sie nie uspokoiło po krzyku; szarpania nie przerabiałam…Nie podoba mi się ta cała sytuacja.W poniedziałek chce porozmawiac z wychowawczynia , ze jeśli Sonka nie chce spac to niech siedzi i sie bawi, rysuje czy cokolwiek.Przeciez nie można jej na siłe kłaśc, tym bardziej , że ja zawsze po 13 będę ja odbierać. Wiem , ze dla pan to wygodnie , ze dzieci od 12 do 14 spia, wiem tez , ze większośc dzieci tego snu potrzebuje ( moje dziecko tez ) ale szarpiąc i krzyczac do niczego dobrego sie nie dojdzie…

  Sonia 03.07.03 i styczniowy ktoś

  #1113287

  dora

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Czy Sonia lubi spać w przedszkolu, czy też nie – to nie upoważnia pań do szarpania dziecka . Koniecznie porozmawiaj o tym z wychowawczynią. Przecież taki incydent na początku kariery edukacyjnej dziecka może zaważyć na jego dalszych losach…

  Dorota+Kasia 14.02.03  #1113288

  an-ki

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Szczerze mówiąc, gdybyśmy się z mężem dowiedzieli, że jakaś pani szarpała Olę i na nią krzyczała to zapewne sama zostałaby przez nas troszkę „poszarpana”. Nie wyobrażam sobie, zeby mała miała w ogóle jeszcze ochote chodzić do takiego przedszkola – i na pewno bym jej do tego nie zmuszała – porozmawiaj z pańciami i wytłumacz im że takie podejscie do dziecka nie jest wlaściwe – to jest ich praca. A za takie skandaliczne moim zdaniem zachowanie grozą konsekwencje prawne.
  Powodzenia!

  Ola 13.12.2003r.

  #1113289

  klucha

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  tyle tylko że jak Sonia nie bedzie kładła sie z innymi dziećmi tylko sama bawiła sie przy stoliku, to inne bedą chciały pójść w jej ślady. Bo jezeli Sonia nie musi leżakować to one też nie. To jedna strona.
  Druga o szarpaniu pogadałabym z wychowawczynią

  U Zuzi w 1 grupie godzinne leżakowanie było obowiazkowe, obojętne jest czy są dzieci które jeszcze śpią w dzień czy już nie. Na początku te które nie spały już w dzień, np. Zuzia zachowywały sie podobnie. Ale z czasrm przywykły. Wiem od pań że Zuzanka zazwyczaj nie zasypiała tylko sobie leżała i odpoczywała.

  Izka i Zuzia 4 latka

  #1113290

  gwiazda

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Moja Anastazja odkąd skończyła 2 rok życia nie sypia w dzień. W przedszkolu natomiast muszą dzieci leżakować. Nastka nie spała, ale była przebrana w piżamkę i sobie na leżaczku odpoczywała.

  Anastazja 3,8 l. i Michał 4 m.

  #1113291

  gosia

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  W naszym przedszkolu nawet drugra grupa leżakuje. My w tamtym roku zrezygnowaliśmy z leżakowania, bo też był płacz. Odbieram go po obiadku. Nie śpi w przedszkolu.
  Jesteś pewna, że pani krzyczała i szarpała Sonię?
  Jesli tak, to na pewno bym porozmawiała, ale dzieci czasami sobie coś wymyślą, powiedzą rodzicom, a nie zawsze to jest prawda.
  Artek kiedyś powiedział, że wymiotował w przedszkolu. Opisał całą sytuacjętak realnie, że zastanawiałam się dlaczego pani mi o takim incydencie nie powiedziała. Gdy zapytałam panią, okazało się że nigdy nie było takiej sytuacji  #1113292

  grazyna-z

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Z pania jak najbardziej porozmawiaj, ja jestem zszokowana zachowaniem wychowawczyń.
  Moja córa śpi w dzień , ale o 14, więc godzina 11,30 w przedszkolu jej nie odpowiadała. Pani dyrektor zapewniała że dzieci nie muszą spać ale kładą się żeby odpocząć.
  Z relacji Uli wiem że nie spała, tylko leżała i słuchała , bo pani czytała im w czasie ciszy bajki.

  #1113293

  rita25

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Jak tylko weszłysmy do auta Sonia z płaczem powiedziała, ze pani ja szarpała „o tak „-pokazała rączkami tak jakby chciała kogos przytrzymać, a potem dodała, ze pani krzyczała, ze ma się uspokoic.Raczej jej wierzę, jak dotad nie zmyslała, chociaz wiem , ze dzieci to robia. Sonia jak zaczyna bardzo płakać to sie zapowietrza i łka „nie moge sie uspokoić , nie moge sie uspokioć”i taka reakcja pani „uspokój się ” mogła mieć miejsce.Jutro z nia porozmawiam…zobaczymy co ona mi powie…pewnie się nie przyzna, ze szarpała dziecko…

  Sonia 03.07.03 i styczniowy ktoś

  #1113294

  gosia

  Re: Nie chce leżakowac+inne \”atrakcje\”

  Porozmawiaj. Co to za metody?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close