Nie chce pić lekarstw.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #86022

  eli25

  Kiedy Gabryś zaczął strasznie kaszleć poszliśmy do lekarza która przepisała tylko syropy (Eurespal, Lipamal, Flegamina mite, nacieranie) ale on nie chce ich pić. Z lekarstw pije tylko witamine C i daje się nacierać. Nie mam już siły go prosić żeby wypił bo wtedy bedzie zdrowy i nie bedzie kaszleć ale do niego to nie dociera. Nie pomagają groźby prośby ani szantaże np wypij syrop to mam da cos dobrego. Dziewczyny pomóżcie, co robić, zaczyna coraz gorzej kaszleć. Może macie jakieś pomysły jak zachęcic prawie trzylatka do wypicia lekarstw? Proszę o pomoc.

  Julia i

  #1313559

  pasiasta

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Moja Eurespalu nie chce pić bo jest okropny ale musiała pić coś gorszego, musiałam zabić tego gorycz i tak: nutella do buzi by rozsmarować w środku, szybko lek, szybko popić, szybko nutella. Wtedy gorycz tak nie zostawała w środku i jakoś szło.  #1313560

  gosik

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  U nas przechodzą wszystkie leki, Fifi nie protestuje zbytnio nawet przy najbardziej ohydnych. Wystarczy że usłyszy słowo szpital albo pani dotkor
  Więc ciężko radzić cokolwiek…..próbowałaś dodawać do obrobiny soku (tak żeby dziecko nie widziało)?
  Albo przez sen…..ostatnio lekarka powiedziała nam, że nie ma co dziecko męczyć z eurespalem co 6 godzin, i dawać co 12 podwójną dawkę. Mi tam jednak wstawanie w nocy nie przeszkadza i dawałam przez sen. Mam takie specjalne urządzonko do podawania, nawet jakby nie chciał dobrowolnie, to siłą bym mu wcisnęła Nie ma co czekać, bo się na zastrzkach skończy…..

  Z flegaminą uważaj, nie wolno podawać jej po 17. Ona rozrzedza i to poważnie, może stąd wydaje ci się że mocniej kaszle….

  FBI

  #1313561

  eli25

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Tak wiem że flegaminy nie można podawać po 18, a eurespal można wieczorem czy w czasie snu?? Gabryś nic nie chce probowałam już wszystkiego i pomysły mi sie konczą, mieszałam z sokiem z wodą z mlekiem to jakoś idzie ale takie rozcieńczone to ja wiem czy to dobrze? Dziś np flegamine zmieszałam z witaminami w syropie i podałam w kieliszku jakoś wypił ale wiem że nastepny taki numer juz nie przejdzie, albo eurespal na łyżeczce szybko do buzi i mówie że witaminka wypił ale bardzo się krzywił ale następnym razem już wypluł. Martwie się bo ten kaszel trwa już ponad tydzień a on nie chce pić tych leków.

  Julia i

  #1313562

  klucha

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  z mlekiem lekarstw nie mieszaj, najlepiej woda, ale wiadomo że smaku nie zabije wiec soczek

  Izka i 4 latka

  #1313563

  mamaedusia

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  A cóż to za specjalne urządzonko do podawania lekarstw?  #1313564

  magdasz

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  A moze strzykawka zadziala. Ja tak podaje leki Danielowi, ale on to lekoman .

  #1313565

  eli25

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Strzykawka działała rok temu, teraz nie przejdzie za żadne skarby świata. Ale dziekuje za rade.

  Julia i

  #1313566

  eli25

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Hm ciekawy sposób ale nie jestem pewna czy udałoby mi sie namowic do tego Gabrysia. On jest strasznie uparty i nie da się go w żaden sposób przekonać.

  Julia i

  #1313567

  jade

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  My niestety podawaliśmy na siłę – mąż trzymał a ja dawałam ze strzykawki po troszku a w ręku kubeczek z wodą do popicia. Po dwóch razach mały sam zaczął wypijać, bo wiedział że nie ma wyjścia. Przykre to, ale niestety jak jest chory to musi wziąć lekarstwa. Zawsze też oczywiście była jakaś bajeczka apotem malutka nagroda.
  No i sami też pokazywaliśmy, że bierzemy lekarstwa (bo akurat braliśmy).

  Pozdrawiam,
  Jade  #1313568

  qr-chuck

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  U nas było drastycznie – trzymanie, zatkany nos, żeby łyknęła (przyznam się, że miałam chwilę strachu, że dziecko się zakrztusi)…
  Oczywiście po dłuuugim namawianiu i tłumaczeniu, że lekarstwo MUSZĘ jej jakoś podać.
  Potem już wystarczyło powiedzieć, że niestety, ale MUSZĘ dać lekarstwo i wolałabym nie na siłę… I Asia łykała.
  Najgorszy syrop (Alcep) brała równocześnie z tatą – oboje się wykrzywiali, robili „snoopiego” (brrr, błeee i wystawienie języka :)) i jakoś szło.
  Asi bardzo się podobają leki w kropelkach – ja kropię na łyżeczkę, a Asia liczy krople i pilnuje, żeby nie za dużo 🙂

  Pozdrawiam,
  Anka

  #1313569

  gosik

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Ja dawałam przez sen Igorowi, Filipa przebudzałam bo bałam się żeby się nie zakrztusił, siadał na łóżku otwierał pycho i pozwalał sobie podawać. Eurespal stosowałam 4 x na dzień u Filipa (starszego) po 5 ml – tak zaleciła lekarka
  Eurespal u nas bardzo często hamował dalszy rozwój infekcji i obywało się bez antybiotyków

  FBI  #1313570

  gosik

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  Wiesz co, to jest taka plastikowa miarka ok 10 cm zakończona gumką (coś w rodzaju pipety). Pozwala fajnie dawkować, używam od początku i nigdy żaden się nie zakrztusił (wiem że dużo osób podaje leki przez strzykawkę)
  Zapytaj w aptece, może mają coś takiego (ja kupiłam w Niemczech w komplecie ,,pierwsza pomoc” z termomertem i innymi niezbędnymi bajerami 😉

  pozdrawiam

  FBI

  #1313571

  kotagus

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  A synek nie jest „przekupny”? Matiś jest 😉 i jemu w mobilizacji do wzięcia lekarstwa do buzi
  pomagała żelka (lub kilka 🙂 w zależności od smaku lekarstwa), po prostu czekała żelka aż Matiś połknie lek. A skoro on chciał żelkę… 🙂

  A jeżeli nie żelka to nawet kostka czekolady była dobra, ale Matiś to łasuch.


  M&M

  #1313572

  eli25

  Re: Nie chce pić lekarstw.

  No jest przekupny i jeszcze do niedawna działało to na niego np wypij lekarstwo to dostaniesz starczoka, ale już się schytrzył i niestety nie działa.

  Julia i

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close