nie chce spać

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59311

  Anonim

  Mam z moją małą Zuzią taki problem: Po kąpieli ok. 20 godz dostaje kaszke i spi ok godz lub czasem dwie. Potem budzi się i rozrabia do godz 23 lub do 24. Jak ją usypiamy na siłe to strasznie płacze póki nie weźniemy jej do nas. A w nocy budzi sie co trzy godz. Trwa to już niecałe trzy miesiące. W styczniu 9, skończy 5 miesięcy. Nie wiem co robić? Probowaliśmy przesunąć godz kąpieli, ale to na nic. Poradzcie mi dziewczyny co robić. Czy tylko mój Zozolek jest taki?

  Pozdrawiam
  Marzena i Zuzia 09.08.2004

  Marzena i Zuzia 09.08.2004

  #757081

  agustek

  Re: nie chce spać

  Witaj,
  Moja córeczka jest co prawda troszkę starsza, bo ma już prawie 10 m-cy, ale problem mamy podobny. Przez 6 m-cy od porodu spała jak aniołek, nikt mi nawet nie wierzył, że potrafi nieprzerwalnie spać iks godzin. Ale jak skończyła dokładnie pół roczku – zaczęło się. Spała dokładnie, jak Twoja córeczka. U lekarza powiedziano nam, ze to sa zeby. Że zanim sie przebiją przez dziąsła, mija kilka tygodni. Zawsze ulgę przynosi przebicie się przez dziąsło. I to była prawda.
  Jak dziecko w dzien coś sobie gryzie, skubie, pociera dziąsła, ma ulgę, jak zasypia na noc, to kilkanaście godzin dziąsła sa nieruszane i zaczynają boleć, swędzieć. U nas nie objawiało się to płaczem, ale też kończyło na rekach.
  Może Twoja córeczka zaczęła ząbkować, niektre dzieci maja pierwsszy ząbek w wieku 3 m-cy. Moja córeczka dostała syrop Melisal – w aptece bez recepty. Brała go 2-3 m-cy i był rezultat, wyciszała się na noc i było lepiej.
  Czasem nawet teraz się budzi. Wtedy musze dać jej dwa łyki herbatki i odwraca się na boczek i śpi dalej. Raz w nocy jest obowiązkowo pobódka, ale nie reaguję. Pogada, powierci się, poskrzeczy, pojęczy i zasypia sama. Musisz ją przyzwyczaić do samodzielnego zasypiania, wtedy bedzie Ci lepiej. I czym prędzej to zrobisz, tym lepiej, bo potem sie przyzwyczai i zawsze się bedzie budzić o tej godzinie.
  Powodzenia.

  Juleczka-19.03.04.  #757082

  mloda

  Re: nie chce spać

  Mój synek ma niecałe 8 miesięcy i tez jest ostatni do spania. W ciągu dnia przesypia 2 razy po pół godziny sam, natomiast jak go bujam dalej to spi 2 razy po półtorej godziny, musze go cały czas bujać.
  Wieczorem kładzie się spać zalezy czasem o 8 czasem o 10, 10.30. W nocy budzi się min 3 razy z płaczem. Moze dlatego że ząbkuje, nie wiem wczesniej spał spokojniej. Od miesiaca takie numery robi a ja chodzę po scianach nie wyspana. Potrafi czasem w nocy się rozpudzić i 2 godziny nie spać.
  Także mój syn zalicza sie do niespiochjów i chyba wyspie sie dopiero jak pójdzie do szkoły.

  pozdrwawiam
  młoda i Mateusz 25.05.2004

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close