Nie dajcie sie z urlopem macierzyńskim

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #9062

  gunia

  Kochane!
  Jestem Kier. Personalnym w firmie i bardzo mnie zaintrygowało to, jak pracodawcy i ZUS wykorzystują niewiedzę kobiet na temat zaliczenia części urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu.
  Zgodnie z artykułem 180 par.2 Kodeksu Pracy: Co najmniej 4 tygodnie (teraz juz 2 tygodnie) moga przypadac przed przewidywana data porodu.
  W praktyce sama decydujesz o tym, czy wykorzystujesz czesc urlopu przed porodem. Pracodawca udziela Ci urlopu macierzyńskiego zgodnie z Twoim wnioskiem i zaświadczeniem lekarza. Jeśli będziecie miały zwolnienie lekarskie do końca ciąży, urlop macierzyński zaczyna się od daty porodu. ZUS wypłaca zasiłek macierzyński na podstawie inbformacji od pracodawcy i zgodnie z zaświadczeniem od lekarza.
  Nie dajcie się wykorzystywać, pamiętajcie o swoich prawach!

  Serdecznie pozdrawiam,

  Agnieszka

  #151142

  Anonim

  Re: Nie dajcie sie z urlopem macierzyńskim

  czy to oznacza, że oprócz zaświadczenia ze szpitala z wpisana datą porodu musze jeszcze składać podanie o urolp macierzyński???

  Ewa  #151143

  martaka

  Re: Nie dajcie sie z urlopem macierzyńskim

  No wlasnie.
  Slyszalam, ze zwolnienie od ginekologa na 2 tyg. przed terminem porodu AUTOMATYCZNIE jest wliczane do macierzynskiego. Niektore kobitki radzily mi, zebym szukala internisty, ktory da zwolnienie, bo wtedy nie jest to tak traktowane.
  Z tego co piszesz rozumiem, ze to tylko taka „furtka” dla dziewczyn, ktore nie maja zwolnienia i z wlasnej woli chca czesc urlopu macierzynskiego spedzic w domu przed porodem.
  Innymi slowy to co slyszalam nalezy wlozyc miedzy bajki 🙂

  Dzieki Ci dobra kobieto!

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close