"Nie kupujcie dzieciom zabawek"?

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #122285

  malina

  Dzisiaj znajoma podesłała mi na maila owy filmik (od razu nadmienię, że to nie jest żaden „materiał propagandowy”;) ):

  Wypowiedź ojca Szustaka może dawać do myślenia. Ostatnio miałam okazję spotkać się z 3letnim siostrzeńcem, który od zajączka dostał własnego smartfona. Aktualnie największa tragedią malca jest „błak intełneta”. :Szok:

  Jakie jest Wasze zdanie?

  #5784321

  baniutka

  Uwielbiam Szustaka:)
  spoko z niego gość, świetnie się go slucha….
  ale tu sie z nim trochę nie zgodzę…
  owszem fajnie jest jak dzieci potrafia byc kreatywne i wymyslać sobie rozne zabawy, ale nie da sie dzis zupełnie pozbyc z domu wszystkich zabawek.  #5784322

  gobin

  Odkryłam go dzisiaj, faktycznie fajny ma takie hmm zrozumiałe podejście. Też uważam że obecnie bez pewnych rzeczy w dzisiejszych czasach trudno.

  #5784323

  kokunia

  Ja jeszcze nie słuchałam ojca Szustaka ale mój mąż jest zachwycony jego wykładami:)muszę i ja wgryźć się w temat;)

  #5784324

  agrom208

  Szustak jest spoko, mówi z sensem !

  #5784325

  malina

  Od razu obejrzałam kilka innych filmików z jego wypowiedziami i stwierdzam, że Ojciec ma dużo racji w różnych kwestiach, a przy okazji potrafi to ciekawie wyłożyć. Z chęcią posłuchałabym Go na żywo. Ponoć zawsze są tłumy żeby wysłuchać, co ma do powiedzenia.

  Kwestia zabawek zaczyna mnie interesować jako Mamy małego Szkraba. Córa dopiero zaczyna się interesować otaczającym ją światem, ale powoli zgłębiam temat…i tak sobie myślę o tym moim siostrzeńcu…on ciągle latał z tym swoim smartfonem i każdemu obwieszczał, że u babci „błak intełnetu”. Dostał ode mnie klocki duplo – takie samochodziki do składania i wiecie co? Obejrzał, rzucił gdzieś w kąt i tyle. Był też moja bratanica – rówieśniczka O. Ona nie ma styczności z cudami techniki także tylko popatrzyła, co Młody ma i poleciała do mojego Męża „Wuju – bawimy w chowanego”? 🙂 Próbowaliśmy zachęcić O. do wspólnej zabawy, ale gdzie tam. Siedział tylko i bawił się telefonem…Nie wyobrażam sobie żeby moje 3letnie dziecko dostało taką „zabawkę”, wydaje mi się, że to dużo za wcześnie. Ogólnie mam nadzieję, że uda mi się ustrzec Łucję przed badziewnymi, plastykowymi zabawkami typu monster high (no naprawdę nie rozumiem tego fenomenu). Nie twierdzę, że żadnych zabawek, ale z umiarem i żeby w jakiś sposób rozwijały dziecko. 🙂  #5784326

  zuzel

  Filmiku nie mogę odpalić, więc się nie wypowiem.
  Mam 3latka, wie co to internet, ale samodzielnie nie korzysta.
  Ostatnio opowiadał dziadkowi że widział jak panowie skakali do wody. Dziadek zapytał, gdzie to widział. Na co G. : w internecie.
  Z telefonu korzysta pod naszym nadzorem, ale swój ma tylko plastikowy z tarczą :Śmiech: Telefon komórkowy nie jest u nas zabawką dla dziecka do gierek czy oglądania zdjęć.
  Zabawek mamy mnóstwo. Nawet jak schowałam połowę, nadal jest ich dużo. Rozważałam czego można by się pozbyć, ale moje dziecko bawi się wszystkimi (oczywiście nie codziennie).
  Nie ma zabawek na które „choruje”. W sklepie nie wymusza kolejnej koparki. Poogląda sobie, a potem sam mówi, że koparki nie kupuje bo ma już jedną w domu.
  Obawiam się, że przede mną zakup wielu badziewi. Dziecko jest w grupie rówieśniczej, koledzy mają gadżety i przyjdzie czas że i on będzie o nie prosił, żeby nie być wykluczonym z grupy.

  #5784327

  rena12

  jak wszystko wszędzie i z umiarem

  moje młode przy kompie właściwie od zawsze
  M (10 lat) siedzi z nosem w lapku i czyta, czyta, czyta – o piłce nożnej, o samochodach, samolotach, wczoraj zaczął czytać lekturę z pdf w internecie

  O (6 lat) głównie filmy ogląda i słucha muzyki

  oboje uwielbiają klocki lego, ksiązki papierowe i jazdę rowerem
  młody najlepszy w klasie z niespotykaną umiejętnością koncentracji
  młoda narazie w przedszkolu ale też się nieźle zapowiada

  wszystko dla ludzi
  a dzieci też ludzie

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close