nie wiem jak to przetrwać…

Wczoraj odebrałam test pappa. Wynik 1/90, przy mojej normie wiekowej 1/250. Mam 35 lat i zdrową córcie. Iseminacja wyznaczona na 18 lipca. Potem, zakładając, że obejdzie się bez powikłań, wynik za 12 dni.
czy któraś z Was przeszła przez coś podobnego? Strasznie mi smutno iźle.
M.

3 odpowiedzi na pytanie: nie wiem jak to przetrwać…

aniasilenter Dodane ponad rok temu,

Re: nie wiem jak to przetrwać…

Z całej siły trzymam kciuki, żeby z dzidziusiem było wszystko w porządku.
pozdrawiam i przytulam

Ania, Ola 22.01.04 i Ada 28.04.05

Dodane ponad rok temu,

Re: nie wiem jak to przetrwać…

Niestety wyniki testu często nie są miarodajne.
Moja przyjaciółka leżała na sali z Panią, której miało się urodzic dziecko z zespołem downa, denerwowała się całą ciążę, a dziecko urodziło się zdrowe!
Ty już niedługo będziesz miała pewność, że Twoje dziecko jest zdrowe i tego Ci życzę z całego serca… tym bardziej, że pierwsza córcia też zdrowa!.

Wiem, jak Ci trudno… postaraj się jakoś przetrwać te parę tygodni i daj znać, co wykazało badanie.

Pozdrawiam,

Asia, Julia 08.08.2002 i

jola72 Dodane ponad rok temu,

Re: nie wiem jak to przetrwać…

Mi test Paap’a wyszedł wprawdzie w normie ale na granicy związku z powyższym z uwagi na wiek i fakt, że kiedyś w rodzinie był zespół downa miałam miec robioną aniopunkcję. Przyznam się szczerze zrezygnowałam z tego badania. Zbyt duże ryzyko utraty ciąży – ja od samego początku mam ciążę zagrożoną. Nie wybaczyłam bym sobie gdybym straciła ciążę a okazałoby się, że dziecko jest zdrowe. Ponadto, jak wynik będzie dobry i nie stwierdzi wad to wszystko fajnie ale co zrobisz jak wynik coś wykaże ?? – nie życzę Ci tego, ale wiesz zespół downa nie jest przeciwskazaniem do usunięcia ciąży. Pani doktor mówiła mi, że mieli dużo przypadków gdzie przy złym wyniku testu Paap’a rodziły się zdrowe dzieci – czego Ci serdecznie życzę. Ja nie poddałam się temu zabiegowi, zrobię sobię za to usg genetyczne. Decyzja należy do Ciebie i wiem, że nie będzie Ci ją łatwo podjąć. Życzę Ci zdrowego dzidziusia !!

Jola

Znasz odpowiedź na pytanie: nie wiem jak to przetrwać…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
oficjalnie witamy się na 3latkach
od dzisiaj jesteśmy tu zupełnie legalnie [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] o 10.25 dokładnie mój kochany , wyczekany synuś kończy 3 latka. [img]http://foto.onet.pl/upload/25/22/_614106_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/4/49/_612054_n.jpg[/img] [b]Paula, Borys i Maluszek[/b][i]Edited by Paula26 on 2006/07/07 08:25.[/i]
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
naciaganie wacka ;-)
Czy naciagacie siusiaki? (pytam oczywiscie matki o synow ;) ) My stwierdzilismy, ze bedziemy, choc naczytalismy sie i nasluchali wiele opinii i za i przeciw, no i najpierw robilam to ja,
Czytaj dalej