nie wierzę lekarzom

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #61355

  anika2004

  Pojawiłam sie dzisiaj rano z Miśką u rehabilitanta – raczej dobrego, polecanego przez kolezanki, wykładowcę na uczelni, – słowem autorytet w swojej dziedzinie. Pojawiłam się dlatego, bo w zeszłym tygodniu pani neurolog zdiagnozowała obniżone napięcie mięśniowe, dała wizytówkę znajomego rehabilitanta i zaleciała Vojtę. Ja poszłam po skierowanie na rehabilitację i pojechałam do innego rehabilitanta z kasy chorych. I co się okazało, o żadnym obniżonym napięciu nie ma mowy, Alisia ma „złe stereotypy ruchowe” i po prostu nie wie jak to zrobić, aby siedzieć, ponoć wynika to z niedojrzałego jeszcze układu nerwowego. Należy jej pomóc ćwiczeniami, ale nie Vojtą, bo na to już za duża, ale metodą Bobatha – mniej drastyczną dla takiego maluszka. Od dziś zaczynamy ćwiczyć, choć trochę płaczu przy tym jest. A swoją drogą są tu mamy, których dzieci miały tę przypadłość?

  Ania i Alicja (1.05.2004)

  #782114

  cat

  Re: nie wierzę lekarzom

  Łukasz też miał problemy z obniżonym napięciem mięśniowym. Metoda NDT Bobath zadziałała u nas rewelacyjnie. Mały miał 4 m-ce jak zaczęliśmy.

  Kasia i…

  Łukasz i Karolinka [~03.03.05]  #782115

  monikachorzow

  Re: nie wierzę lekarzom

  miałam podobną sytuacje.prywatna neurolog stwierdziwszy u mojego dziecka asymetrie i wiotkośc mięśni brzucha zaleciła intensywna rehabilitacje naciskając na swój gabinet (za spora kasę ).poszłam państwowo i co się okazało ???że wystarczyły 3 albo 4 spotkania z miłą młodą rehabilitantką która pokazała mi jak w zabawie układac marcinka aby wyrabiał sobie słabszą strone.po 2 miesiącach na kontroli u innej -państwowej neurolog okazało sie że mój mały nie ma żadnych oznak asymetrii i kłopotów z mięśniami…
  temat ten był niejednokrotnie poruszany na forum -poszukaj sobie ,ostatnio krzemianka prowadziła dyskusje w swoim watku i wiele mam napisało wrażenia.

  Monika i Marcinek (15.01.04)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close